Avtomashinadan o’g’rilik sodir etildi
2018 yil 8 oktyabr kuni soat taxminan 18:20da, noma'lum shaxs Toshkent shahar Bektemir tumani TXAY ko'chasida fuqaro Q.Sh. tomonidan qarovsiz qoldirilgan “Neksiya” rusumli avtomashinaning old o'ng tomon eshigini qaychi bilan buzib ochib, avtomashinadan 5.100.000 so'm miqdoridagi pullarni yashirin ravishda talon-toroj qilib, hodisa joyidan yashiringan.
8 oktyabr kuni ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-tezkor tadbirlari natijasida ushbu jinoyatni S.N. sodir etganligi aniqlanib, ashyoviy dalillar bilan ushlangan.
169-moddasi 3-qismi «а» bandi bilan (o’g’rilik, ya’ni xavfli retsidivist tomonidan o’zganing mol-mulkini yashirin ravishda talon-toroj qilish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

08 октября 2018 года примерно 18:20 часов, неизвестное лицо взломав с помощью ножницы правую переднюю дверь автомашины марки «Нексия», оставленную без присмотра гражданином К.Ш. на улице ТКАД Бектемирского района, тайно похитило деньги в размере 5.100.000 сумов и скрылся с места преступления.
В ходе проведения следственно-оперативных мероприятий сотрудниками органов внутренних дел по выявлению лица совершившего вышеуказанного преступления был установлен и задержан гражданин С.Н., у которого изъято вещественное доказательство.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом «а» части 3 статьи 169 (кража, то есть тайное хищение чужого имущества, совершенный опасным рецидивистом) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.