Yetkazilgan og’ir tan jarohati o’limga sabab bo’ldi
2018 yil 6 noyabr kuni soat taxminan 05:30da, fuqaro A.X. Namangan viloyati Namangan shahrida joylashgan savdo do’koni oldida fuqaro A.U. bilan o'rtalarida kelib chiqqan o’zaro janjal oqibatida, uning o’ng oyoq son qismiga pichoq bilan urib, og'ir tan jarohati yetkazgan. Natijada A.U. kasalxonaga olib ketilayotgan vaqtida vafot etgan. A.X. ushlangan.
Mazkur holat yuzasidan O'zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 3-qismi “d” bandi (qasddan badanga og'ir shikast yetkazish, jabrlanuvchining o'lishiga sabab bo'lsa) bilan jinoyat ishi qo'zg'atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Тяжкие телесные повреждения, повлекшее смерть человека
6 ноября 2018 года примерно 05:30 часов, гражданин А.Х. находясь возле торгового магазина, расположенного на территории города Наманган Наманганской области, на почве возникшей ссоры с гражданином А.У., нанес ему ножевое ранение в область бедра правой ноги. В результате полученного тяжкого телесного повреждения А.У. скончался на дороге в больницу. А.Х. задержан.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом “д” части 3 статьи 104 (нанесение умышленное тяжкое телесное повреждение, повлекшее смерть потерпевшего) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.