To‘yda iste’mol qilingan spirtli ichimlik janjalga sabab bo‘ldi
2018 yil 5 sentyabr kuni soat taxminan 01:30da, SH.N., B.D. va N.U.lar spirtli ichimliklar iste’mol qilgan holda, Toshkent viloyat Angren shahrida joylashgan “Afsona” to‘yxonasi binosi orqa tomonida fuqaro A.S. bilan o‘rtalarida kelib chiqqan o‘zaro janjal oqibatida, uning tanasini turli joylariga urib-do‘pposlab, og‘ir tan jarohati etkazishgan.
Natijada A.S. kasalxonaga yotqizilgan. SH.N., B.D. va N.U.lar ushlangan.
104-moddasi 2-qismi “k” bandi (bir guruh shaxslar tomonidan qasddan badanga og‘ir shikast etkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan bo‘lib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

Употребление алкоголя на свадьбе привело к драке
5 сентября 2018 года, примерно 01:30 часов, граждане Ш.Н., Б.Д. ва Н.У., будучи в состоянии алкогольного опьянения находясь задней стороне банкетного зала «Afsona» в городе Ангрен Ташкентской области, на почве возникшей ссоры с гражданином А.С., нанесли ему руками и ногами удары по разным частям тела, тем самым причинили тяжкие телесные повреждения. В результате чего гражданин А.С. был госпитализирован.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного пунктом «к» части 2 статьи 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение, причиненное группой лиц) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.