Navoiy. 2020 yilning 15 iyul kuni soat 23:40 da IIB va DXX xodimlari bilan hamkorlikda Navoiy shahri hududida o‘tkazilgan tezkor tadbir davomida, 38 yoshli T.b., o‘zining tanishidan Navoiy shahar G‘alaba shoh ko‘chasida joylashgan xonadonni 450 ming so‘m pul evaziga 3 kunga ijaraga olib, ushbu xonadonda qimorxona tashkil qilib, tanishlari 57 yoshli Sh.X., 49 yoshli Sh.M., 39 yoshli O.J. va 34 yoshli A.J., lar bilan o‘zaro til biriktirgan holda ularga qimor o‘ynashlari uchun sharoit yaratib berib, epidemiyaga qarshi kurash qoidalarini buzib, pul evaziga tavakkalchilikka asoslangan qimor o‘yinini o‘ynab o‘tirgan vaqtlarida daliliy ashyolar bilan ushlangan.
Tadbir jarayonida, qimor o‘yini davrasiga tikilgan jami 6 mln. 54 ming so‘m, 900 AQSH dollari va 3 pachka o‘yin kartalari hamda fuqaro Sh.X., ning egnida bo‘lgan ko‘ylagining ichki qismiga o‘rnatilgan qimor o‘yinlari davomida o‘yin kartalarini yashirishga mo‘ljallangan maxsus qurilma ashyoviy dalil sifatida xolislar ishtirokida hujjatlashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining T.b.,ga nisbatan 278-moddasi 1-qismi (qimor va tavakkalchilikka asoslangan boshqa o‘yinlarni tashkil etish hamda o‘tkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, qimor o‘yinining qolgan ishtirokchilariga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi MJtKning 191 va 54-moddalari bilan maʼmuriy javobgarlikka tortish bo‘yicha to‘plangan hujjatlar Navoiy shahri bo‘yicha IIO FMBga yuborilgan. Hozirda tergov harakatlarini Navoiy shahri bo‘yicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi olib bormoqda.

Установлен притон азартных игр, среди игроков выявлен шуллер
Навоийская область. 15 июля 2020 года примерно в 23:40 часов при проведении оперативного мероприятия сотрудниками ОВД и СГБ было установлено, что 38-летний сняв квартиру у своего знакомого на три дня за 450.000 сум, расположенной по улице Галаба города Навоий, вступив в предварительный сговор со своими знакомыми 57-летним Ш.Х., 49-летним Ш.М., 39-летним О.Ж. и 34-летним А.Ж., нарушая установленные правила борьбы с эпидемией, организовал условия для проведения основанных на риске азартных игр. В ходе осмотра квартиры в качестве вещественных доказательств были изъяты 6 млн. 54 тыс. сум, 900 долларов США, 3 колоды игральных карт и футболка гражданина Ш.Х., на внутренне стороне которой скрытно установлено устройство для скрывания игральных карт.
По данному факту в отношении Т.Б. возбуждено уголовное дело по ч.1 ст. 278 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Организация и проведение азартных и других основанных на риске игр), в отношении остальных участников были составлены документы по ст.ст. 191 и 54 Кодекса об административной ответственности и направлены в УКД ОВД города Навоий. В настоящее время Следственным отделом при УКД ОВД города Навоий ведется предварительное следствие.