Andijonda bir guruh og‘ifurushlar ushlandi
Andijon. 2020 yilning 26 iyul' kuni soat 11:00 da IIB xodimlari tomonidan hamkorlikda o‘tkazilgan tezkor tadbiri davomida 26 yoshli J.T. Jalaquduq tumani Yangisor ko‘chasida 1 dona oq rangli sellofan paketga solinib qadoqlangan holdagi, og‘irligi 370 gramm “Gashish” giyohvandlik moddasini 8.000 AQSh dollari evaziga o‘tkazayotgan vaqtida tezkor tadbir ishtirokchilari tomonidan ushlangan. Tadbir davomida J.T., dan kimyoviy ishlov berilgan 8.000 AQSh dollar pullar ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirilib olingan.
Mazkur holat yuzasidan Jalaquduq tumani Tergov bo‘linmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 273-moddasi 5-qismi (ko‘p miqdorda giyohvandlik vositasini o‘tkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Dastlabki tergov harakatlari davomida, joriy yilning 25 iyul' kuni soat 22:00 da J.T. 29 yoshli N.T. (ayol) bilan oldindan jinoiy til biriktirib, Andijon viloyati Buloqboshi tumani o‘ramidagi qo‘riqlanishi zaif bo‘lgan hududi orqali qonunga hilof ravishda Qirg‘iziston Respublikasi O‘sh shahriga o‘tib, u yerdan dastlabki tergov davrida shaxsini aniqlash imkoni bo‘lmagan “B” ismli shaxsdan yuqoridagi “Gashish” giyohvandlik moddasini 3.200 AQSh dollariga sotib olib, 26 iyul' kuni soat 05:00 da qonunga xilof ravishda takroran O‘zbekiston Respublikasiga kirib kelganliklari aniqlangan.
Jinoyat ishi bo‘yicha T.J. va N.T., lar gumon qilinuvchi tariqasida jalb qilinib prosessual tartibda ushlanganlar.

В Андижане задержаны сбытчики наркотиков
Андижанская область. 26 июля 2020 года примерно в 11:00 часов на территории улицы Янгисор Жалакудукского района сотрудниками ОВД при сбыте 370 грамм наркотического средства «гашиш» за 8.000 долларов США был задержан 26-летний Ж.Т., у которого в качестве вещественного доказательства были изъяты помеченные 8.000 долларов США.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Жалакудукского района было возбуждено уголовное дело по ч.5 ст.273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (сбыт наркотических средств в крупном размере).
В ходе предварительного следствия было установлено, что 25 июля текущего года примерно в 22:00 часов Ж.Т. сговорившись со своей знакомой 29-летней Н.Т. с которой с Булакбашинского района Андижанской области, незаконно пересекли государственную границу и прибыв в город Ош Республики Киргизия, приобрели у неустановленного в ходе следствия лица «Б» наркотическое средство «гашиш» за 3.200 долларов США, после чего 26 июля 05:00 часов утра теми же путями повторно незаконно пересекли государственную границу и прибыли на территорию Республики Узбекистан.
По уголовному делу Ж.Т. и Н.Т. привлечены в качестве подозреваемых и задержаны в процессуальном порядке.