Fargʼonada olib qochilgan avtomashina topib berildi, jinoyatchi ushlangan.
Fargʼona. 2020 yil 11 may kuni soat 17:40 da 33 yoshli D.X. (ayol) Fargʼona shahar IIO FMB navbatchilik qismiga murojaat qilib, shu kuni soat 17:30 da nomaʼlum shaxs Fargʼona shahar, А.Qodiriy koʼchasida joylashgan bozorcha chetida turgan, oʼziga tegishli boʼlgan “Nexia-3” rusumli avtomashinasini olib qochib ketganligini maʼlum qilib, nomaʼlum shaxsni topib, unga nisbatan qonuniy chora koʼrishni soʼragan.
Tergov-tezkor guruhi xodimlari tomonidan oʼtkazilgan tergovga qadar tekshiruv harakatlari davomida olib qochilgan avtomashina Fargʼona shahar А.Qodiriy koʼchasida joylashgan taʼlim muassasasi old tomonida ochiq holatda qoldirilganligi aniqlanib, tegishli tartibda hujjatlashtirib olingan.
Holat yuzasidan Fargʼona shahri boʼyicha IIO FMB huzuridagi tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 267-moddasi 1-qismi (transport vositasini olib qochish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.

В Фергане женщине нашли её угнанный автомобиль, угонщик задержан
Ферганская область. 11 мая 2020 года 33-летняя Д.Х., обратилась в УКД ОВД города Фергана и сообщила, что примерно в 17:30 часов того же дня неизвестный угнал, принадлежащий ей автомобиль марки «Nexia-3», стоящий около рынка по улице А.Кадырий города Фергана и просила установить похитившее автомобиль лицо и принять в отношении него законные меры.
По данному факту в ходе доследственной проверки, проведенной следственно-оперативной группой, угнанный автомобиль в незапертом виде был обнаружен около учебного заведения по улице А.Кадырий города Фергана и оформлен в установленном порядке.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Фергана возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.267 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (угон транспортного средства).
Проведенными следственными действиями было установлено, что данное преступление совершил 28-летний И.А., который был привлечен в качестве обвиняемого и в отношении него избрана мера пресечения в виде «заключения под стражу».