Fargʼona viloyatida odam oʼlishiga sabab boʼlgan mast holatdagi haydovchiga jinoyat ishi qoʼzgʼatildi
Tergov departamenti ma’lum qiladi: Joriy yilning 02 noyabrь kuni soat taxminan 23:45larda Fargʼona viloyati Qoʼshtepa tumanida mast holdagi haydovchi М.А. tomonidan tegishli hujjatlarsiz boshqarilgan «ВАЗ 2106» rusumli avtomashina ishtirokida yoʼl-transport hodisasi sodir boʼlib, haydovchi boshqaruvni yoʼqotganligi natijasida avtomashina Ravnaq koʼchasidagi koʼprik yonida yoʼlning oʼng chekkasidagi beton toʼsiqqa urilib 6 nafar yoʼlovchilari bilan agʼdarilgan.
Buning oqibatida bir nafar yoʼlovchi vafot etgan, haydovchi va qolgan yoʼlovchilar esa turli koʼrinishda tan jarohatlari olib shifoxonaga yotqizilganlar. Hodisa joyi tergov-tezkor guruhi tomonidan koʼzdan kechirilib, tegishli hujjatlar rasmiylashtirilgan.
Mazkur holat yuzasidan Qoʼshtepa tuman IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi (Transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish oqibatida odam oʼlishiga sabab boʼlsa) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.
Hozirda yoʼl-transport hodisasini kelib chiqish sabablarini aniqlash yuzasidan tegishli ekspertizalar tayinlangan boʼlib, dastlabki tergov davom etmoqda.

В Ферганской области возбуждено уголовное дело в отношении нетрезвого водителя по вине которого погиб человек
Следственный департамент сообщает: ночью 02 ноября 2019 года примерно 23:45 часов в Куштепинском районе Ферганской области произошло ДТП с участием автомобиля марки «ВАЗ-2106» под управлением М.А., который в пьяном состоянии без каких либо документов на управление транспортным средством около моста расположенного по улице Равнак, не справившись с управлением въехал в бетонный блок расположенный по правой стороне обочины, в последствии его автомобиль с 6 людьми внутри вылетел с автомобильной дороги и опрокинулся.
В результате ДТП один пассажир транспортного средства погиб, а водитель и остальные пассажиры получили различного рода телесные повреждения и госпитализированы. На место ДТП выехала следственно-оперативная группа, после чего был проведен осмотр места и составлены все необходимые документы.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Куштепинского района возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч.2 ст. 266 УК Республики Узбекистан, а именно, в связи с нарушением правил безопасности движения или эксплуатации транспортного средства лицом, управляющим транспортным средством повлекшее человеческую смерть.