Аvtomashina oldi-sotdisi boʼyicha kelishuvni buzib aldagan fuqaroga jinoyat ishi qoʼzgʼatildi
Jizzax. 2019 yilning iyulь oyidan 2020 yil fevralь oyiga qadar boʼlgan vaqt oraligʼida 34 yoshli M.F., oʼzganing mulkini aldash va ishonchni suiisteʼmol qilish yoʼli bilan qoʼlga kiritish maqsadida, Gʼallaorol tumanida yashovchi 3 nafar fuqarolar bilan turli rusumli avtomashinalarni oldi-sotdisi boʼyicha kelishuvga erishib, ulardan jami 65.100.000 soʼm pullarini oldindan olib, turli bahonalar qilib avtomashinalarni ushbu fuqarolar nomiga rasmiylashtirib bermasdan, pullarni ham qaytarmay oʼzining ehtiyojlari uchun sarflab yuborganligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Gʼallaorol tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 3-qismi “a” bandi (koʼp miqdorda sodir etilgan firibgarlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В отношении мужчины обещавшего продать автомобили возбуждено уголовное дело
Джизакская область. С июля 2019 года по февраль 2020 года в Галлаоролском районе 34-летний М.Ф. обещав продать 3 гражданам автомобили различных марок, получил от последних предоплату в размере 6.100.000 сум, однако приводя различные поводы, обещанного не выполнил, не приобрел ни одному из потерпевших автомобили и не вернул полученные денежные средства.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Галлаоролского района возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество). Ведется предварительное следствие.