Qamashilik chorva mollari savdosi bilan shugʼullanuvchi shaxsga jinoyat ishi qoʼzgʼatildi
Qashqadaryo. Qamashi tumanida 38 yoshli B.K., 2019 yilning iyulь oyidan 2020 yiling may oyigacha boʼlgan vaqt oraligʼida 5 nafar faqarolarning ishonchiga kirib, ulardan narxi jami 147.925.500 soʼm boʼlgan chorva mollarini pullarini boʼlib-boʼlib toʼlash sharti bilan sotib olishini vaʼda qilib, chorva mollarni aldash yoʼli bilan qoʼlga kiritib, bergan vaʼdasini bajarmay pullarni oʼzining shaxsiy ehtiyojlariga ishlatib yuborgan.
Mazkur holat yuzasidan Qamashi tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan B.Q., ga nisbatan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 3-qismi “a,b” bandlari (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. Hozirda yetkazilgan moddiy zararning oʼrnini qoplash choralari koʼrilmoqda.

В отношении торговца рогатым скотом возбуждено уголовное дело
Кашкадарьинская область. С июля 2019 года по май 2020 года в Камашинском районе 38-летний Б.К войдя в доверие 5 гражданам, обещав приобрести принадлежащий им крупный рогатый скот на общую сумму 147.925.500 сум, обманом заполучив тем самым рогатым скотом, обещанного не выполнив вырученные деньги истратил на свои нужды.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Камашинского района в отношении возбуждено уголовное дело по п.п. «а,б» ч.3 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество). Ведется предварительное следствие, принимаются меры по возмещению нанесенного материального ущерба.