Аniqlanishicha, 2019 yil 14 noyabr kuni taxminan soat 03:50 larda 25 yoshli M.T. boshqaruvidagi “Cobalt” rusumli avtomashinasida Jizzax viloyati hududidan oʼtuvchi “Toshkent-Termiz” M-39 avtomobil yoʼlining 956 km.da, Toshkent yoʼnalishidan Termiz yoʼnalishiga tirkamasi bilan qayrilib olayotgan 34 yoshli haydovchi А.N.ning boshqaruvidagi “Man TGX L200746001” rusumli yuk mashinasiga kelib urilib, yoʼl transport hodisasi sodir etgan. YTH vaqtida “Cobalt” rusumli avtomashinasida yongʼin kelib chiqishi oqibatida avtomobil toʼliq yonib ketgan.
Natijada, “Cobalt” avtomashinasi yoʼlovchilari 32 yoshli S.Ye. hodisa joyida, voyaga yetmagan 3 yoshli А.А. esa Sardoba tuman tibbiyot birlashmasida koʼrsatilgan tibbiy muolajalarga qaramasdan vafot etganlar. Haydovchi M.T. turli tan jarohatlari bilan Paxtakor tumani tibbiyot birlashmasiga yotqizilgan.
Mazkur holat yuzasidan Jizzax viloyati IIB huzuridagi tergov boshqarmasi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qismi “a” bandi (odamlar oʼlimiga olib kelgan, transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda, natijasiga ko'ra qo'shimcha axborot beriladi.

В результате ДТП произошло возгорание автомобиля марки «Cobalt».
Джизакская область. 14 ноября 2019 года примерно в 03:30 на 956-м километре автомобильной дороги М-39 «Ташкент-Термез» на территории Джизакской области водитель автомобиля марки «Cobalt» 25-летний М.Т. совершил столкновение с прицепом разворачивающегося грузового автомобиля «МАN TGX L200746001», управлял которым 34-летний А.Н.
В результате столкновения автомобиль марки «Cobalt» сгорел полностью, находившаяся в салоне легкого автомобиля 32-летняя Е.С. скончалась на месте ДТП. Пострадал несовершеннолетний пассажир легкового автомобиля 3-летний А.А. К сожалению, несмотря на усилия врачей, ребенок скончался в медицинском учреждении Сардобинского района. Водитель легкового автомобиля М.Т. с различными телесными повреждениями госпитализирован в медицинское учреждение Пахтакорского района.
По данному факту Следственным Управлением при УВД Джизакской области возбуждено уголовное дело по п. «а», ч.3, ст.266 (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы) Уголовного Кодекса Республики Узбекистан и ведется предварительное следствие, о результатах которого будет дополнительно сообщено.