Haydovchi o‘zi va yo‘lovchilarning hayotiga javobgardir!
Tergov departamenti ma’lum qiladiki: joriy yilning 29 oktabr kuni soat taxminan 12:00 da Qashqadaryo viloyati, Dehqonobod tumani, Oqqishloq MFY, Qizilsoy qishlog‘ida yashovchi fuqaro S.A. “UAZ 469” rusumli avtomashinasini “Qiziltepa-Langar” yo‘lining Qiziltepa yo‘nalishi bo‘yicha, 6 nafar yo’lovchilari bilan Qamashi tumani, Elobod MFY, Katta tol qishlog‘i hududida boshqarib kelayotgan vaqtida, yo‘nalishi bo‘yicha yo‘lning o‘ng tomoniga chiqib ketib yo‘l transport hodisasi sodir qilganligi aniqlangan.
Ushbu mudxish hodisa oqibatida avtomashinaning oldi yo‘lovchi o‘rindig‘ida bo‘lgan fuqaro Sh.A. shifoxonaga olib borilib, tibbiy yordam ko‘rsatilganiga qaramay vafot etgan. Haydovchi S.A. va boshqa yo‘lovchilar turli tan jarohatlari bilan shifoxonaga murojaat qilganlar.
Mazkur holat yuzasidan 2019 yil 29 oktabr kuni Qashqadaryo viloyat Qamashi tuman IIB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi JKning 266-moddasi 2-qismi (odam o‘limiga sabab bo‘lgan transport vositasini boshqaruvchi shaxs tomonidan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Hozirda jinoyat ishi bo‘yicha dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda va natijasiga ko‘ra qonuniy qaror qabul qilinishi ta’minlanadi.

Водитель несет ответственность за жизни своих пассажиров!
Следственный департамент сообщает: 29 октября нынешнего года, примерно в 12:00 часов житель МСГ Оккишлог Дехканабадского района Кашкадаринской области гражданин С.А., управляя своим автомобилем марки “UAZ 469” с шестью пассажирами внутри, по направлению Кизилтепа-Лангар, на участке дороге около МСГ Элобод не справившись с управлением выехал в правую сторону автомобильной дороги и перевернулся.
В результате данного инцидента гражданин Ш.А. находящийся на переднем пассажирском сиденье автомобиля был госпитализирован и не смотря на старания врачей, скончался. Водитель и другие пассажиры от полученных травм в результате ДТП обратились в медицинские учреждения.
По данному факту 29 октября 2019 года Следственным отделением при ОВД Камашинского района Кашкадарьинской области было возбуждено уголовное дело части 2 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, а именно по факту нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортного средства лицом, управляющим транспортным средством повлекшее человеческие жертвы.
В настоящее время проводится предварительное расследование по результатам которого будет обеспечено принятия законного решения.