Xorijlikning yuk mashinasidan dizelь yoqilgʼisini oʼgʼirlaganlar ushlandi
Qashqadaryo. 2020 yilning 04 aprelь kunidan 05 aprelь kuniga oʼtar kechasi nomaʼlum shaxslar Gʼuzor tumani Mustaqillik MFYda joylashgan toʼyxona oldida, Tojikiston Respublikasi fuqarosi, 24 yoshli А.S., tomonidan qarovsiz qoldirilgan “Scania” rusumli yuk avtomashinasining yoqilgʼi saqlash baki qulfini buzib, 300 litr dizelь yoqilgʼi tortish moslamasi (nasosini) oʼgʼirlab ketgan.
Koʼrilgan choralar natijasida, ushbu jinoyatni 23 yoshli Sh.T., 20 yoshli А.Q. va 22 yoshli J.E.,lar sodir etganliklari aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Gʼuzor tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomnidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 1-qismi (oʼgʼirlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. Sh.T., А.Q. va J.E., lar gumonlanuvchi tariqasida jalb qilingan va protsessual tartibda ushlangan.

Задержаны похитители дизельного топлива с зарубежного автотранспорта
Кашкадарьинская область. В ночь на 05 апреля 2020 года неизвестные путем взлома замка топливного бака, оставленного без присмотра грузового автомобиля марки “Scania”, находящегося под управлением гражданина Республики Таджикистан 24-летнего А.С., слили 300 литров дизельного топлива и похитили топливный насос.
Предпринятыми мерами было установлено, что данное преступление было совершено 23-летним Ш.Т., 20-летним А.К. и 22-летним Ж.Э.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Гузарского района было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст. 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража), Ш.Т., А.К. и Ж.Э. были привлечены в качестве подозреваемых по п. “в” ч.2 ст. 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража, совершанная по предварительному сговору группы лиц). Предварительное следствие продолжается.