Samarqand viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi boshlig’i tomonidan viloyatning Toyloq tumanida sayyor qabul o'tkazildi!
Ichki ishlar Vazirligi huzuridagi Tergov departamenti rahbariyatining ko’rsatmasiga asosan joriy yilning 23 noyabr kuni Samarqand viloyat ichki ishlar boshqarmasi boshlig’ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i polkovnik R.A.Ashrapov tomonidan Toyloq tuman musiqa kollejida Toyloq, Bulung’ur, Jomboy, Urgut tumanlari aholisi ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul jarayonida jami 14 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ulardan 4 nafar fuqarolarning murojaatlari qanoatlantirildi, 6 ta murojaatlar bo’yicha mas’ul xodimlarga topshiriqlar berilib ijrosi nazoratga olindi, 4 nafar fuqarolarning murojaatlari bo’yicha tushuntirish berildi.
Bugungi kunda tasdiqlangan reja asosida Samarqand viloyat ichki ishlar boshqarmasi boshlig’ining o‘rinbosari polkovnik R.A.Ashrapov tomonidan viloyatning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

Начальником Следственного управления при УВД Самаркандской области был проведен очередной выездной прием граждан.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 23 ноября 2019 года начальником Следственного управления при УВД Самаркандской области полковником Ашраповым Р. был проведен выездной прием для населения Булунгурского, Жумабайского, Тайлакского и Ургутских районов в здании музыкального колледжа Тайлакского района.
В ходе выездного приема, полковник Ашрапов Р. принял 14 граждан, по линии следствия, миграции и других вопросов, в ходе приёма, обращения 4-ти граждан были положительно разрешены на месте, по обращению 6-ти граждан даны соответствующие поручения ответственным лицам, исполнение которых были взяты под контроль, по обращению 4-х граждан была дана правовая консультация.
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы начальника Следственного Управления при УВД Самаркандской области – полковника Ашрапова Р. продолжаются, в ходе которых запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Самаркандской области.