Sirdaryo viloyat IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi rahbari tomonidan navbatdagi sayyor qabul o‘tkazildi.
Joriy yilning 14 dekabr kuni Sirdaryo viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik Sh.Sh.Sharipov tomonidan Sardoba tumani xalq qabul xonasi binosida tuman alohisi ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul jarayonida jami 9 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ulardan 4 tasi qanoatlantirildi va 5 nafar fuqaroning murojaatlari bo‘yicha mas'ul xodimlarga topshiriqlar berilib, ijrosi nazoratga olindi.
Bugungi kunda tasdiqlangan reja asosida Sirdaryo viloyati ichki ishlar bosh boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari podpolkovnik Sh.Sh.Sharipov tomonidan viloyatning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.
----------------------------------------------
Сирдарё вилоят ИИБ ҳузуридаги Тергов бошқармаси раҳбари томонидан навбатдаги сайёр қабул ўтказилди.
Жорий йилнинг 14 декабрь куни Сирдарё  вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи подполковник Ш.Ш.Шарипов томонидан Сардоба тумани халқ қабул хонаси биносида туман алоҳиси иштирокида сайёр қабул ўтказилди.
Қабул жараёнида жами 9 нафар фуқаролардан мурожаатлар келиб тушган бўлиб, улардан 4 таси қаноатлантирилди ва 5 нафар фуқаронинг мурожаатлари бўйича масъул ходимларга топшириқлар берилиб, ижроси назоратга олинди.
Бугунги кунда тасдиқланган режа асосида Сирдарё вилояти ички ишлар бош бошқармаси бошлиғининг ўринбосари подполковник Ш.Ш.Шарипов томонидан вилоятнинг барча шаҳар ва туманларида сайёр қабуллар ўтказилиши давом этмоқда.

В Сырдарьинской области начальником Следственного управления при УВД Сырдарьинской области был проведен очередной выездной прием граждан.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 14 декабря 2019 года начальником Следственного управления при УВД Сырдарьинской области подполковником Шариповым Ш. был проведен выездной прием для населения Сардобинского района.
В ходе выездного приема подполковник Шарипов Ш. принял 9 граждан. Обращения 6 граждан были по социальным вопросам, обращения 2 граждан были связаны с недовольством принятого инспектором профилактики решения, 1 гражданин обратился с вопросом трудоустройства. Обращения 4-ти граждан были положительно разрешены на месте, остальные обращения взяты под контроль и исполнение по обращениям будет обеспечено.
Выездные приемы начальника Следственного Управления при УВД Сырдарьинской области – подполковника Шарипова Ш. продолжаются согласно утвержденного плана. Запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Сырдарьинской области.