Ekspert-kriminalistika sohasida o‘zaro tajriba almashildi
Kuni kecha O‘zbekiston Respublikasi IIV Ekspert-kriminalistika bosh markazi boshlig‘i polkovnik N.Galipshin Rossiya Federatsiyasi IIV vakili E.Fedotov hamda Rossiya Federatsiyasining O‘zbekistondagi diplomatik vakolatxonasining ikkinchi kotibi I.Prokopenko bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida o‘qotar qurollarning o‘q-gilzateka laboratoriyalari va DNK ma’lumotlar bazalarini jihozlash va yuritishdagi Rossiya Federatsiyasi IIVning ilg‘or ish tajribasini o‘rganish masalalari muhokama qilindi.
Kelgusida ikki tomonlama hamkorlikni mustahkamlash maqsadida O‘zbekiston Respublikasi IIV Ekspert-kriminalistika bosh markazi tomonidan Rossiya Federatsiyasi IIV Ekspert-kriminalistika markazi bilan ekspert-kriminalistika faoliyatiga oid ikki tomonlama memorandum imzolanishi imkoniyatlari yuzasidan taklif bildirildi. Shuningdek, mazkur tadbir jarayonida tomonlarni qiziqtiruvchi boshqa masalalar ham ko‘rib chiqildi.

Обменялись опытом в экспертно-криминалистической сфере
На днях состоялась встреча начальника Главного экспертно-криминалистического центра МВД Республики Узбекистан полковника Н.Галипшина с представителем МВД Российской Федерации в Республике Узбекистан Е.Федотовым и вторым секретарем российской дипмиссии Узбекистане И.Прокопенко.
В ходе встречи были обсуждены вопросы изучения российского передового опыта в сфере порядка оснащения, ведения пулегильзотеки огнестрельного оружия и лабораторий ДНК в органах внутренних дел Российской Федерации.
С целью дальнейшего укрепления двухстороннего сотрудничества,
в направлениях, касающиеся экспертно-криминалистической деятельности, узбекской стороной предложено проработать возможность заключения двустороннего меморандума между Главным экспертно-криминалистическим центром МВД Республики Узбекистан и Экспертно-криминалистическим центром МВД Российской Федерации. Также на встрече были обсуждены и другие вопросы представляющие взаимный интерес.