Xorazm viloyati Qoʼshkoʼpir tumanida yashovchi 1971 yilda tugʼilgan “Jamiyat” gazetasining muhbiri sifatida faoliyat koʼrsatib kelgan Roʼzmetov Davlatnazar Shixnazarovich 2019 yilning 6 noyabr kuni soat taxminan 23:00larda “Urganch-Xiva” avtomobil yoʼlining 5-kilometrida yoʼlning qatnov qismini kesib oʼtayotganida, “Urganch-Xiva” yoʼnalishida harakatlanib kelayotgan 1979 yilda tugʼilgan S.U. oʼzining boshqaruvidagi “Gazel” rusumli avtomashinasining old-chap qismi bilan urib yuborgan.
Buning oqibatida Davlatnazar Roʼzmetov olgan tan jarohatlari tufayli hodisa joyida vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Urganch tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi (“Transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda. Jinoyat ishi yuzasidan sudga oid tibbiy va boshqa turdagi ekspertizalar tayinlangan.
Eslatib oʼtamiz, Roʼzmetov Davlatnazar 1971 yil 24 aprel kuni Xorazm viloyatida tugʼilgan, soʼnggi vaqtda «Jamiyat» ijtimoiy-siyosiy gazetasida muhbir boʼlib ishlayotgan edi.

Официальное сообщение: В результате ДТП трагически скончался видный редактор социально-политической газеты «Жамият» Рузметов Давлатназар Шихназарович
06 ноября 2019 года примерно в 23:00 часов на проезжей части 4 километра автомобильной дороги «Ургенч-Хива» водитель автомобиля марки «Газель» С.У. 1979 года рождения, следовавший по направлению Ургенч-Хива, совершил наезд левой передней частью автомобиля на Рузметова Давлатназара Шихназаровича, 1971 года рождения, проживающего в Кушкупирский районе Хорезмской области, являвшегося одним из видных редакторов социально-политической газеты «Жамият».
В результате чего Рузметов Д. от полученных телесных повреждений погиб на месте дорожно-транспортного происшествия.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Ургенчского района было возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 266 УК Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее смерть человека) и ведется предварительное следствие, в ходе которого назначены судебно-медицинская и другие экспертизы.