Toshkent shahar IIBB huzuridagi Tergov boshqarmasi va uning quyi tizimlarining joriy yildagi 6 oylik faoliyati muhokama qilindi
2019 yilning 16 iyul kuni Toshkent shahar IIBB huzuridagi Tergov boshqarmasi hamda Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmalari tergov bo‘linmalarining faoliyati bo‘yicha 2019 yilning birinchi yarim yillik yakunlariga bag‘ishlangan hisobot yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishni Bosh boshqarma boshlig‘ining o‘rinbosari - Tergov boshqarmasi boshlig‘i polkovnik Alimov Zafar Qodirjonovich ochib berib, bugungi kunda Ichki ishlar organlari tizimida, shu jumladan, tergov xizmatida tub islohotlar amalga oshirilib, xodimlarga уetarli shart-sharoitlar yaratish, xodimlarni ijtimoiy himoyalash hamda moddiy-texnik bazani rivojlantirishga asosiy e’tibor qaratilayotganligini, shu sababli har bir tergov va surishtiruv xodimlari ish yurituvidagi jinoyat ishlarini sinchkovlik bilan o‘rganib, qonun ustuvorligini ta’minlash, adolat, halollik hamda insonparvarlik tamoyillariga qat’iy rioya etishlari zarurligini, rahbar xodimlar qo‘l ostidagi shaxsiy tarkibi ustidan nazoratni kuchaytirib, ustoz-shogird an’analarini davob ettirib, xizmat burchiga sidqidildan yondashib kelayotgan xodimlarni rag‘batlantirishga alohida etibor qaratish lozimligini ta’kidlab o‘tdi.
Shuningdek, hisobot yig‘ilishida uch avlod uchrashuvi o‘tkazilib, hozirgi kunda Toshkent shahar IIBB boshlig‘ining maslahatchisi - faxriylar kengashi raisi, iste’fodagi polkovnik Murod Karimov so‘zga chiqdi va ichki ishlar organlaridagi ko‘p yillik amaliy ish tajribasini yosh xodimlar bilan o‘rtoqlashib, bugungi kunda ichki ishlar organlari xodimlariga yaratilayotgan sharoitlarni qadriga etib, shukronalik tuyg‘usida xizmat faoliyatini davom ettirish yuzasidan o‘zining o‘git va tavsiyalarini berdi.
Yig‘ilishda tashkiliy masala ko‘rib chiqilib, jinoyatchilikni oldini olish, el-yurt osoyishtaligini saqlash va fuqarolar xavfsizligini ta’minlashda xizmat burchiga sidqidildan yondashib kelayotgan bir guruh yosh xodimlarning ota-onalariga Bosh boshqarma rahbariyati tomonidan minnatdorchilik e’lon qilindi.
Bundan tashqari, sodir etilgan jinoyatlarni sifatli tergov qilib, yuqori ko‘rsatgichlarga erishgan hamda hamkasblariga o‘rnak bo‘lib, jinoyat ishlarini na’munali tergov qilib kelayotgan bir guruh xodimlar hamda hisobot davrida eng yaxshi ko‘rsatkichlarga erishgan Yunusobod, Shayxontohur hamda Sirg‘ali tumani bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi, tergov bo‘linmalari jamoalari pul va qimmatbaho sovg‘alar bilan taqdirlandilar.
Yig‘ilish yakunida Bosh boshqarma boshlig‘ining o‘rinbosari polkovnik Z.Q.Alimov kelgusida har bir xodim o‘z vazifasiga vijdonan yondashishi, xalq manfaatlariga xizmat qilishni o‘zining burchi deb bilishi hamda xizmat intizomi va qonunchilikka qat’iy rioya etishi zururligini ta’kidlab, barcha xodimlarning kelgusi xizmat faoliyatiga muvaffaqqiyatlar tiladi.

Проведено совещание, посвященное итогам 6 месяцев проделанной работы Следственным управлением при ГУВД города Ташкента
16 июля 2019 года было проведено совещание, посвященное итогам проделанной работы Следственным управлением при ГУВД города Ташкента, а также следственными отделениями УКД ОВД на местах за первое полугодие 2019 года.
Совещание было открыто заместителем начальника Главного Управления – Начальником следственного управления полковником Алимовым Зафаром Кодиржоновичем, после чего им было отмечено, что на сегодняшний день в системе Органов Внутренних дел, в частности в следственной деятельности осуществляются коренные реформы, основное внимание направленно на обеспечение благоприятных условий и социальной защиты сотрудников, а также развития материально-технической базы, в связи с чем каждый следователь и дознаватель при расследовании уголовных дел должен тщательно изучив уголовное дело находящееся в своём производстве, после чего следовать основным принципам, таким как честность, законность, справедливости и гуманизм, руководителям следственных подразделений необходимо усилить контроль за личным составом, находящимся в его ведомстве, продолжая традицию «наставник-ученик», а также уделить отдельное внимание на поощрение сотрудников которые выполняют свои служебные обязанности с большой ответственностью.
Также, в ходе совещания была проведена встреча трех поколений, где на встрече предоставили слово советнику начальника Главного управления – председателю союза ветеранов ГУВД города Ташкента, полковник в отставке Каримов Мурод, который в своём докладе поделился опытом работы своей практической деятельности, побеседовав с молодёжью, дал им свои рекомендации о том, что необходимо ценить предоставляемые условия сотрудникам ОВД, и продолжать свою служебную деятельность с чувством ответственности и благодарности.
На совещании также были осуществлены организационные мероприятия, где со стороны руководства Главного Управления была объявлена «Благодарность» отцам-матерям группе молодых сотрудников, которые с большой ответственностью выполняют свои служебные обязанности, обеспечивают безопасность граждан, предотвращают совершение преступлений, сохраняют мир и спокойствие народа.
Кроме этого, группа сотрудников, которая в процессе свой служебной деятельности качественно расследовала совершенные преступления, достигла высоких показателей и является примером для своих сослуживцев, а также УКД ОВД Юнусабадского, Шайхонтохурского и Сергелийского районов достигшая самых высоких показателей за отчетный период была награждена драгоценными подарками и денежными средствами.
По завершению совещания заместитель начальника Главного Управления полковник З.К.Алимов попросил каждого участника совещания в дальнейшем выполнять свои служебные обязанности с чувством большой ответственности, считать самым главным долгом – это «служение народу», отметил, что каждый сотрудник должен следовать служебному порядку и законности, а также пожелал успехов в дальнейшей служебной деятельности.