Tergov departamenti faoliyati bilan yaqindan tanishish maqsadida sayyor o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi ichki ishlar organlarining tuman (shahar) tergov bo‘lim (bo‘linma) boshliqlari 2018 yilning 3 dekabr kunidan boshlab O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasida “Tergov faoliyati samaradorligini oshirish masalalari” mavzusida tashkil etilgan malaka oshirish kursida faol ishtirok etib kelishmoqda.
2018 yil 5 dekabr kuni o‘quv mashg‘ulotlari ishtirokchilari bilan “Ichki ishlar vazirligi Tergov departamenti faoliyati bilan yaqindan tanishish” mavzusida sayyor mashg‘ulot o‘tkazildi.
O‘quv mashg‘uloti davomida ishtirokchilarga Tergov departamentida amalga oshirilgan izchil islohotlar, ularning bugungi kundagi samarasi haqida batafsil so‘zlab berildi.
Shundan so‘ng, ishtirokchilar Ichki ishlar vazirligi muzeyiga tashrif buyurib, u yerdagi eksponatlar bilan tanishishdi.

Провели выезные занятия по ознакомлению с деятельностью Следственного департамента
Начальники подразделений следственных органов МВД Республики Узбекистан, с 3 декабря 2018 года начали активно принимать участие в повышении квалификации на тему “Повышение эффективности следственных действий” организованной Генеральной прокуратурой Республики Узбекистан.
5 декабря сего года участники данного мероприятия провели выездные учения где подробно ознакомились с деятельностью Следственного департамента при МВД Республики Узбекистан.
В ходе учения им были разъяснены новшества проведённые Следственным департаментом, а также актуальные вопросы и результаты проводимых реформ.
После занятий участники посетили музей МВД Республики Узбекистан, где ознакомились с хранившимися экспонатами.