Tergov bo`linmalari xodimlari Zangiota ziyoratgohi va O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimov nomidagi ilmiy-ma’rifiy yodgorlik majmuasiga tashrif buyurishdi
Joriy yilning 19 oktabr kuni Chilonzor hamda Olmazor tumani IIO FMB tergov bo‘linmalari shaxsiy tarkibi O‘zbekiston Respublikasining Birinchi Prezidenti Islom Karimov nomidagi ilmiy-ma’rifiy yodgorlik majmuasiga tashrif buyurishdi.
Tashrif davomida xodimlar mamlakatimizning Birinchi Prezidenti I.A.Karimov hayoti va mamlakatimiz mustaqilligi yo‘lida amalga oshirgan buyuk xizmatlari aks ettirilgan san’at asarlari bilan tanishib, majmua xodimlaridan o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi.
Shuningdek, shu kuni Mirzo Ulug‘bek tumani IIO FMB huzuridagi tergov bo‘linmasi xodimlari Zangiota ziyoratgohiga tashrif buyurib, yodgorlik majmuasidagi maqbara, minora, masjid va Zangiotaning rafiqasi Anbar Bibi maqbarasi joylashgan qabristonni ziyorat qilib, o‘tganlarning haqlariga duo qilishdi.

Сотрудники подразделений Следсвенного департамента посетили научно-просветительский комплекс Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова и мемориальный комплекс Зангиота
На сегодняшний день, уделяется особое внимание по обеспечению культурно-просветительского отдыха сотрудников Следственного департамента при Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан и его нижестоящих звеньев.
К слову, 19 октября нынешнего года, личный состав Следственных отделений при УКД ОВД Чиланзарского и Алмазарских районов посетили научно-просветительский комплекс Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова.
В ходе визита, сотрудники наряду с ознакомлением произведениями искусств отражающих великие заслуги Первого Президента И.А.Каримова на пути обретения независимости нашей страны, получили ответы на интересующие их вопросы.
Кроме этого, в этот же день сотрудники Следственного отделения при УКД ОВД Мирзо Улугбекского района посетили Мавзолей Зангиота и в ходе своего визита ознакомились с сооружениями мемориального комплекса супруги Анбар Биби, после чего совершили молитву в память об усопших.