Ichki ishlar organlarining tergov bo‘linmalari xodimlarini ijtimoiy jihatdan qo‘llab quvvatlash
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 29.06.2017 yildagi 444-son qarori bilan tasdiqlangan “Ichki ishlar organlari xodimlariga imtiyozli shartlarda turar joy sotib olish, qurish va rekonstruksiya qilish uchun uzoq muddatli ipoteka kreditlari berish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga asosan joriy yilning 1 noyabr kuni Surxondaryo viloyat hokimi va IIB boshlig‘i tomonidan bir qator ichki ishlar organlari xodimlariga imtiyozli shartlarda uzoq muddatli ipoteka kreditlari asosida Termiz shahrida qurilgan uylarni tantanali ravishda topshirish marosimi o‘tkazildi.
Marosim davomida, ko‘p yillar davomida tergov bo‘linmalarida fidokorona xizmat qilib, yoshlarga namuna bo‘lib kelayotgan Tergov boshqarmasi xodimlari podpolkovnik B.K.Xolmo‘minov va polkovnik N.T.Narqulovaga ham viloyat hokimi hamda IIB boshlig‘i tomonidan 3 xonali uylar tantanali ravishda topshirildi.
Kelgusida bu boradagi ishlar reja asosida amalga oshiriladi, bunda o‘z xizmat vazifasiga vijdonan yondashib, jonkuyarlik bilan faoliyat olib boruvchi, davlat va jamiyat ravnaqi hamda xalq farovonligi yo‘lida munosib hissa qo‘shib kelayotgan, tizimda kasbdoshlariga o‘rnak bo‘la oladigan xodimlar navbatma-navbat imtiyozli ipoteka kreditlari asosida uy-joylar bilan ta’minlanadi.

Социальная поддержка сотрудников следственных подразделений органов внутренних дел
Согласно Положению утвержденного Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 29.06.2017 года No 444 «О порядке выдачи сотрудникам органов внутренних дел долгосрочных ипотечных кредитов для приобретения, строительства и реконструкции жилья на льготных условиях», 01 ноября 2019 года при участии хакима и руководства УВД Сурхандарьинской области прошла торжественная церемония вручения квартир, выданных на льготной основе по ипотечным кредитам, нововозведенные в городе Термезе.
Стоить отметить, что сотрудникам следственных подразделений подполковнику Холмуминову Б.К. и полковнику Наркуловой Н.Т. за долгие годы преданной службы в следственных подразделениях и их вклад вносимый по воспитанию молодежи, в этот знаменательный день торжественно были вручены ключи от трехкомнатных квартир.
Обеспечения сотрудников льготными ипотечными кредитами, добросовестно исполняющих свой служебный долг и вносящие свою лепту для благоустройства нашего государства, будет осуществляться на поэтапной основе.