Mudhish YTH, qurbonlar bor
Qashqadaryo. 2020 yilning 04 aprel kuni soat 00:50 da haydovchi 28 yoshli F.Sh., “Spark” rusumli avtomashinasini Muborak tumani Sariq qishlogʼidan oʼtuvchi “4P-96” avtomobilь yoʼlining 3 kilometrida boshqarib ketayotgan vaqtida, boshqaruvni yoʼqotib, qarama-qarshi yoʼnalishga chiqib ketib, shu yoʼnalishda harakatlanib kelayotgan 24 yoshli F.X., boshqaruvidagi “Zil-130” rusumli yuk avtomashinasi bilan toʼqnashuv sodir qilgan.
Natijada “Spark” avtomashinasi yonib ketib, haydovchi F.Sh. va uning yoʼlovchilari, 27 yoshli B.D. va 26 yoshli А.M., lar hodisa joyda vafot etganlar.
Mazkur holat yuzasidan Muborak tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlinmasi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 3-qismi “a” bandi (odamlar oʼlimiga olib kelgan transport vositalari harakati yoki ulardan foydalanish xavfsizligi qoidalarini buzish) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. Hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.
Hurmatli fuqarolar, karantin vaqtida avtotransport vositalarini tegishli ruxsatsiz va bemaqsad boshqarmasligingizni soʼraymiz.

Страшное ДТП, есть жертвы
Кашкадарьинская область. 04 апреля 2020 года 00:50 часов водитель автомобиля марки “Spark” 28-летний Ф.Ш. управляя автомобилем по 3 километру автомобильной дороги 4 П-96, пролегающей по территории села “Сарик” Мубаракского района, потерял управление и выехал на встречную полосу движения, где столкнулся с грузовым автомобилем марки “Зил-150”, находившийся под управлением 24-летнего Ф.Х.
В результате столкновения автомобиль марки “Spark” загорелся, водитель Ф.Ш. и пассажиры данного автомобиля 27-летний Б.Д. и 26-летний А.М. скончались на месте происшествия.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Мубаракского района возбуждено уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее человеческие жертвы). Ведется предварительное следствие.
Уважаемые граждане убедительно просим Вас не управлять транспортными средствами без каких-либо уважительных причин и без соответсвующего разрещения.