Ўзбекистон Республикаси ички ишлар идоралари ходимлари куни муносабати билан бир гуруҳ ходимларни мукофотлаш тўғрисида Ўзбекистон Республикаси Президентининг ФАРМОНИ
Мамлакатимизда жамоат хавфсизлиги, тинчлик ва барқарорликни таъминлаш борасидаги кўп йиллик фидокорона меҳнати, хизмат бурчини бажаришда мардлик ва жасорат кўрсатгани, шунингдек, ёш авлодни она Ватанга садоқат руҳида тарбиялашга қўшган муносиб ҳиссаси учун қуйидагилар мукофотлансин:
«Меҳнат шуҳрати» ордени билан
Турсунов Бахтиёр Зияевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Марказий госпитали етакчи жарроҳи
«Дўстлик» ордени билан
Мазурова Елена Юрьевна - Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси ҳузуридаги тергов бошқармаси ўта муҳим ишлар бўйича терговчиси
Мухамедов Уткирбек Хазраткулович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Академияси бошлиғининг биринчи ўринбосари
«Мардлик» ордени билан
Арзуманов Армен Аркадьевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Махсус операцияларни мувофиқлаштириш бошқармаси махсус отряди бош мутахассиси
Юсупжонов Муроджон Юсупжонович - Наманган вилояти Наманган шаҳар ҳарбийлаштирилган ёнғин хавфсизлиги қисми катта ёнғин ўчирувчиси
«Жасорат» медали билан
Атамов Бегимжон Исонбоевич (марҳум) - Тошкент шаҳар Юнусобод тумани ички ишлар бошқармаси ҳузуридаги қўриқлаш бўлими сафдор ходими
Ғаниев Акмалжон Рахматиллаевич - Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси жиноят қидирув бошқармаси тезкор вакили
Мухитдинов Дилмурод Сагдуллаевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Терроризм ва экстремизмга қарши курашиш бош бошқармаси бўлим бошлиғи
Отамбетов Махмут Бегдуллаевич - Қорақалпоғистон Республикаси Тахиатош тумани ҳарбийлаштирилган ёнғин хавфсизлиги қисми бўлинма командири
Расулов Илхомжон Абдусаматович - Сирдарё вилояти Ички ишлар бошқармаси патруль-пост хизмати батальони отряд командири
Рустамов Умаркул Мирзабекович - Тошкент шаҳар Миробод тумани ҳарбийлаштирилган ёнғин хавфсизлиги қисми командири
Сафаров Алиқул Хушбоқович (марҳум) - Сурхондарё вилояти Шўрчи тумани ички ишлар бўлими профилактика инспектори
Эшмурадов Илхом Лапасович - Жиззах вилояти Ички ишлар бошқармаси жиноят қидирув бошқармаси ўта муҳим ишлар бўйича тезкор вакили
«Содиқ хизматлари учун» медали билан
Гришко Алексей Алексеевич - Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси кинология хизмати бошлиғи
Каҳҳоров Илхомжон Ибрагимович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги халқаро аэропортларда хавфсизликни таъминлаш қўшинлари ҳарбий қисми гуруҳ командири
Султанов Бахриддин Муродович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бош бошқармаси бўлим бошлиғи
Ташматов Улугбек Халматович - Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳар ёнғин хавфсизлиги бўлими бошлиғи
Холмирзаев Аъзамжон Ахатович - Фарғона вилояти Марғилон шаҳар ички ишлар бўлими профилактика инспектори
Хўжаниёзов Рашид Шомуродович - Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармаси ҳарбийлаштирилган ёнғин хавфсизлиги қисми бўлинма командири
Чориев Рустам Алламуротович - Сурхондарё вилояти Ички ишлар бошқармаси патруль-пост хизмати батальони отряд командири
«Шуҳрат» медали билан
Исмоилов Руслонбек Хайдарбаевич - Хоразм вилояти Урганч шаҳар бўйича Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси ички ишлар бўлими бошлиғи
Мамасадиков Шукурулла Расулжанович - Андижон вилояти Андижон шаҳар бўйича Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси профилактика катта инспектори
Нишанбаев Бахром Набиевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Ислом Каримов номидаги аэропортда жамоат хавфсизлигини таъминлаш бўлими жиноят қидирув бўлинмаси бошлиғи
Сойибов Ўктамжон Ёриевич - Бухоро вилояти Ғиждувон тумани ички ишлар бўлими бошлиғи
Сотволдиев Илёсжон Хамитжонович - Наманган вилояти Ички ишлар бошқармаси қўриқлаш бошқармаси отряд командири
Усмонов Абдисодиқ Абдирайимович - Навоий вилояти Хатирчи тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори

УКАЗ Президента Республики Узбекистан О награждении группы сотрудников в связи с днем работников органов внутренних дел Республики Узбекистан
За многолетний самоотверженный труд в обеспечении общественной безопасности, мира и стабильности в стране, проявленные мужество и отвагу при исполнении служебного долга, а также за достойный вклад в воспитание молодого поколения в духе преданности Родине наградить:
орденом «Меҳнат шуҳрати»
Турсунова Бахтиёра Зияевича - ведущего хирурга Центрального госпиталя Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
орденом «Дўстлик»
Мазурову Елену Юрьевну - следователя по особо важным делам следственного управления при Главном управлении внутренних дел города Ташкента
Мухамедова Уткирбека Хазраткуловича - первого заместителя начальника Академии Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
орденом «Мардлик»
Арзуманова Армена Аркадьевича - главного специалиста специального отряда Управления координации специальных операций Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Юсупжонова Муроджона Юсупжоновича - старшего пожарного военизированной части пожарной безопасности города Намангана Наманганской области
медалью «Жасорат»
Атамова Бегимжона Исонбоевича (посмертно) - рядового сотрудника отдела охраны при управлении внутренних дел Юнусабадского района города Ташкента
Ганиева Акмалжона Рахматиллаевича - оперуполномоченного управления уголовного розыска Управления внутренних дел Самаркандской области
Мухитдинова Дилмурода Сагдуллаевича - начальника отдела Главного управления борьбы с терроризмом и экстремизмом Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Отамбетова Махмута Бегдуллаевича - командира отделения военизированной части пожарной безопасности Тахиаташского района Республики Каракалпакстан
Расулова Илхомжона Абдусаматовича - командира отряда батальона патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Сырдарьинской области
Рустамова Умаркула Мирзабековича - командира военизированной части пожарной безопасности Мирабадского района города Ташкента
Сафарова Аликула Хушбоковича (посмертно) - инспектора по профилактике отдела внутренних дел Шурчинского района Сурхандарьинской области
Эшмурадова Илхома Лапасовича - оперуполномоченного по особо важным делам управления уголовного розыска Управления внутренних дел Джизакской области
медалью «Содиқ хизматлари учун»
Гришко Алексея Алексеевича - начальника кинологической службы Главного управления внутренних дел города Ташкента
Каххорова Илхомжона Ибрагимовича - командира группы войсковой части войск Министерства внутренних дел Республики Узбекистан по обеспечению безопасности в международных аэропортах
Султанова Бахриддина Муродовича - начальника отдела Главного управления профилактики правонарушений Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Ташматова Улугбека Халматовича - начальника отдела пожарной безопасности города Чирчика Ташкентской области
Холмирзаева Аъзамжона Ахатовича - инспектора по профилактике отдела внутренних дел города Маргилана Ферганской области
Хужаниёзова Рашида Шомуродовича - командира отделения военизированной части пожарной безопасности Управления внутренних дел Кашкадарьинской области
Чориева Рустама Алламуротовича - командира отряда батальона патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Сурхандарьинской области
медалью «Шуҳрат»
Исмоилова Руслонбека Хайдарбаевича - начальника отдела внутренних дел Управления координации деятельности органов внутренних дел по городу Ургенчу Хорезмской области
Мамасадикова Шукурулла Расулжановича - старшего инспектора по профилактике Управления координации деятельности органов внутренних дел по городу Андижану Андижанской области
Нишанбаева Бахрома Набиевича - начальника отделения уголовного розыска отдела обеспечения общественной безопасности в аэропорту имени Ислама Каримова Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Сойибова Уктамжона Ёриевича - начальника отдела внутренних дел Гиждуванского района Бухарской области
Сотволдиева Илёсжона Хамитжоновича - командира отряда управления охраны Управления внутренних дел Наманганской области
Усмонова Абдисодика Абдирайимовича - старшего инспектора по профилактике отдела внутренних дел Хатырчинского района Навоийской области