Joriy yilning 19 noyabr kuni Xorazm viloyati IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik A.Po‘latov tomonidan Yangiariq tumanining “Urganch” va “Yangier” maxallalari aholisi uchun sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul jarayonida jami 15 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ularning barchasi bo‘yicha tushuntirishlar berilib joyida qanoatlantirildi.
Shuningdek sayyor qabul doirasida o‘tkazilgan yig‘ilishda fuqarolarga kuz-qish mavsumida isitish moslamalaridan foydalanish jarayonida xavfsizlik qoidalariga qat'iy rioya qilishlik bo‘yicha tushuntirishlar ham berildi.
Bugungi kunda tasdiqlangan reja asosida Xorazm viloyati IIB boshlig‘i o‘rinbosari podpolkovnik A.Po‘latov tomonidan viloyatning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

В Хорезмской области продолжается выездные приемы граждан.
19 ноября 2019 года начальником Следственного управления при УВД Хорезмской области подполковником Пулатовым А. был проведен выездной прием для населения Янгиарыкского района. Выездной приём был организован для жителей махаллей Урганч и Янгиер.
В ходе приема подполковник Пулатов А. принял 15 граждан, по итогом которого по обращениям всех граждан были даны правовые консультации и разрешены на месте.
Кроме этого в рамках приема были даны объяснения по правилам использования отопительного оборудования в период сезона «осень-зима», во избежание негативный последствий, встречающихся в разных регионах страны.
Выездные приемы начальника Следственного Управления при УВД Хорезмской области – подполковника Пулатова А. продолжаются согласно утвержденного плана. Запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Хорезмской области.