Joriy yilning 17 dekabr kuni Namangan viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik T.M.Mustafaev tomonidan Yangiqo‘rg‘on tuman Xalq qabulxonasida tuman aholisi ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul jarayonida jami 11 nafar fuqarolardan umumiy 8 ta murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ulardan 5 tasi joyida qanoatlantirildi, bir nafar fuqaroning murojaati bo‘yicha mutassaddi xodimlarga ko‘rsatma berilib, yana 1 ta murojaat tegishliligi bo‘yicha tuman hokimligiga yuborilib, ijrosi nazoratga olindi va yana boshqa bir murojaat muallifiga tushuntirish berildi.
Shu bilan birga qabul jarayonida 5 nafar 16 yoshga to‘lgan yoshlarga O‘zbekiston Respublikasining fuqarolik pasportlari va Konstitusiyasi tantanali ravishda topshirildi.
------------------------------------------------------
Жорий йилнинг 17 декабрь куни Наманган вилояти ИИБ бошлиғининг ўринбосари – Тергов бошқармаси бошлиғи подполковник Т.М.Мустафаев томонидан Янгиқўрғон туман Халқ қабулхонасида туман аҳолиси иштирокида сайёр қабул ўтказилди.
Қабул жараёнида жами 11 нафар фуқаролардан умумий 8 та мурожаатлар келиб тушган бўлиб, улардан 5 таси жойида қаноатлантирилди, бир нафар фуқаронинг мурожаати бўйича мутассадди ходимларга кўрсатма берилиб, яна 1 та мурожаат тегишлилиги бўйича туман ҳокимлигига юборилиб, ижроси назоратга олинди ва яна бошқа бир мурожаат муаллифига тушунтириш берилди.
Шу билан бирга қабул жараёнида 5 нафар 16 ёшга тўлган ёшларга Ўзбекистон Республикасининг фуқаролик паспортлари ва Конституцияси тантанали равишда топширилди.

В Наманганской области продолжаются выездные приёмы граждан.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 17 декабря 2019 года начальником Следственного управления при УВД Наманганской области подполковником Мустафаевым Т.М был проведен выездной прием для населения в здании народной приёмной Янгикурганского района.
В ходе выездного приема, подполковник Мустафев Т.М. принял 11 граждан, от которых поступило 8 обращений, 5 из которых были положительно разрешены на месте, по обращению одного гражданина даны соответствующие поручения ответственным лицам, исполнение которых взяты под контроль, обращение другого гражданина было направлено в хакимият района для исполнения, кроме этого даны правовые консультации по обращению еще одного обратившегося.
Так же подполковник Мустафаев Т. Принял участие в церемонии выдачи 5 гражданам, достигшим 16-летия, гражданских паспортов и Конституции.
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы начальника Следственного Управления при УВД Наманганской области – подполковника Мустафаева Т.М продолжаются. Запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Наманганской области.