Qoraqalpog'iston Respublikasi Nukus tumanida sayyor qabul o'tkazildi!
Joriy yilning 06 noyabr kuni Qoraqalpog’iston Respublikasi Ichki ishlar vazirining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik M.Rahmatullayev tomonidan Nukus tuman «Toktov» MFY da tuman aholisi ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul jarayonida jami 12 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ulardan 6 tasi qanoatlantirildi, 4 nafar fuqaroning murojaati ijroga qaratilib, nazoratga olindi va 2 ta murojaat bo’yicha tushuntirish berildi.
Shu bilan birga qabul vaqtida 16 yoshga to’lgan 3 nafar fuqarolarga fuqarolik pasportlari va bir nafar shaxsga nogironlik aravachasi topshirildi.
Bugungi kunda tasdiqlangan reja asosida Qoraqalpog’iston Respublikasi Ichki ishlar vazirining o‘rinbosari podpolkovnik M.T.Rahmatullayev tomonidan respublikaning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

В Нукуском районе Республики Каракалпакстан проведен выездной прием граждан
Сегодня, 7 ноября заместителем министра Внутренних дел Республики Каракалпакстан - начальником Следственного управления подполковником Рахматуллаевым М.Т. был проведен выездной прием для населения Нукуского района.
В ходе выездного приема, подполковник Рахматуллаев М.Т. принял 12 граждан, в результате которого, обращения 6 граждан были положительно разрешены на месте, по обращению 4 граждан было принято решение о проведении дополнительной проверки и по обращению 2 граждан была дана правовая консультация.
Кроме этого, в ходе выездного приёма, 3 гражданам, достигших 16 летнего возраста были вручены гражданские паспорта, одному гражданину была выдана инвалидная коляска.
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы заместителя министра Внутренних дел Республики Каракалпакстан – подполковника Рахматуллаева М.Т. продолжаются, в ходе которых запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Республики Каракалпакстан.