Toshkent viloyati Piskent tumanida sayyor qabul o'tkazildi!
Joriy yilning 16 noyabr kuni Toshkent viloyati ichki ishlar boshqarmasi boshlig’ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik Yo.Isabayev tomonidan Piskent tuman musiqa maktabida Piskent, Bo’ka, O’rtachirchiq tumanlari aholisi ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul jarayonida jami 7 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ulardan 4 tasi qanoatlantirildi, 3 nafar fuqaroning murojaati bo’yicha tushuntirish berildi.
Shu bilan birga qabul vaqtida 16 yoshga to’lgan 3 nafar fuqarolarga O’zbekiston Respublikasining fuqarolik pasportlari topshirildi.
Bugungi kunda tasdiqlangan reja asosida Toshkent viloyati ichki ishlar boshqarmasi boshlig’ining o‘rinbosari podpolkovnik Yo.Isabayev tomonidan viloyatning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

В Пскентском районе Ташкентской области начальником Следственного управления при ГУВД Ташкентской области был проведен выездной прием граждан.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 16 ноября 2019 года начальником Следственного управления при ГУВД Ташкентской области подполковником Исабаевым Ё.Ж. был проведен выездной прием для населения Пскентского района.
В ходе выездного приема, подполковник Исабаев Ё.Ж. принял 7 граждан, в результате которого, обращения 4 граждан были положительно разрешены на месте, по обращению 3 граждан была дана правовая консультация.
Кроме этого, в ходе выездного приёма, были выданы гражданские паспорта лицам достигшим 16 летнего возраста.
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы начальника Следственного Управления при ГУВД Ташкентской области – подполковника Исабаева Ё.Ж. продолжаются, в ходе которых запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Ташкентской области.