Sirdaryo viloyatida huquq-tartibot idoralari xodimlari advokatlar bilan uchrashdi.
2019 yilning 23 noyabr kuni Sirdaryo viloyat hokimiyatining maʼmuriy binosida, Ichki ishlar organlari, viloyat prokuraturasi va adliya boshqarmasi xodimlari, jinoiy va maʼmuriy ishlar boʼyicha sudyalari hamda advokatlar palatasining advokatlari bilan uchrashuv oʼtqazildi.
Uchrashuv jarayonida advokatlar va huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimlari oʼzlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olib, ish jarayonida kelib chiqayotgan muammolarning yechimi topildi. Shuningdek, kelgusida adolatli va xaqqoniy qaror qabul qilish yuzasidan hamkorlik masalalari muhokama qilindi.

В Сырдарьинской области представители правоохранительных органов встретились с адвокатами.
23 ноября 2019 года в административном здании Хокимията Сырдарьинской области была организована встреча адвокатов, осуществляющих свою деятельность в области, с представителями органов внутренних дел, областной прокуратуры, уголовных и административных судов, Министерства юстиции, Палаты адвокатов.
В ходе встречи были подняты вопросы и проблемы, возникающие между адвокатами и правоохранительными органами. В ходе обсуждения были приняты меры и внесены предложения для решения актуальных вопросов и проблем. По итогам встречи было достигнуто соглашение о налаживании тесного сотрудничества в целях обеспечения законности и справедливости принимаемых решений.