Toshkentda Tojikiston sanoat mahsulotlari ko‘rgazmasi ochildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti SHavkat Mirziyoev va Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon «O‘zekspomarkaz»da tashkil etilgan ushbu ko‘rgazma bilan tanishdi.
Bu erda Tojikistonning yuzdan ortiq korxonalari mahsulotlari namoyish etilmoqda.
Prezidentimizga mazkur korxonalar haqida so‘zlab berildi. Davlatimiz rahbari mahsulotlarning sifati bilan qiziqdi, ishlab chiqaruvchilar bilan suhbatlashdi.
Tashqi savdo va iqtisodiyot mahkamalariga eksport-import aloqalarini kengaytirish bo‘yicha ko‘rsatmalar berildi. Sanoat korxonalari o‘rtasida kooperatsiyani rivojlantirish, tadbirkorlarning to‘g‘ridan-to‘g‘ri hamkorligini yo‘lga qo‘yish muhimligi qayd etildi.

В Ташкенте открылась выставка промышленной продукции Таджикистана
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон ознакомились с выставкой, организованной в «Узэкспоцентре».
Здесь демонстрируется продукция более ста предприятий Таджикистана.
Президенту нашей страны была представлена информация об этих предприятиях. Глава нашего государства поинтересовался качеством продукции, побеседовал с производителями.
Ведомствам по внешней торговле и экономике даны указания по расширению экспортно-импортных связей с Таджикистаном. Отмечалась необходимость развития кооперации между промышленными предприятиями, налаживания прямого партнерства предпринимателей двух стран.