“AVTO 60 OY” MChJning jinoyat ishi bo‘yicha jabrlanuvchilar bilan uchrashuvlar o‘tkazilmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi IIV huzuridagi Tergov departamentining ko‘rsatmasiga asosan, “AVTO 60 OY” MChJga nisbatan qo‘zg‘atilgan jinoyat ishi bo‘yicha jamiyatning jinoiy faoliyati Respublika miqyosida keng qamrovli ekanligini inobatga olib, olis joylarda yashovchi jabrlanuvchilarni ham tergovning olib borilishi va uning natijalaridan xabardor qilib borish maqsadida, quyi turuvchi tergov bo‘linmalari tomonidan jamiyatning rahbarlari va respublikaning boshqa viloyatlaridagi filiallarining jinoiy faoliyatidan jabr ko‘rganlar bilan uchrashuv tashkillashtirildi.
2020 yilning 02-03 mart kunlari Jizzax, Buxoro, Surxondaryo, Qashqadaryo, Farg‘ona, Andijon va Qoraqalpog‘iston Respublikasida yashovchi jabrlanuvchilar bilan uchrashuvlar o‘tkazildi. Uchrashuv davomida viloyat Tergov boshqarmalari tomonidan jabrlanuvchilarni qiziqtirgan savollarga atroflicha javoblar va huquqiy maslahatlar berildi.

Встречи с потерпевшими по уголовному делу в отношении должностных лиц ООО “AVTO 60 OY” в областях.
На основании указания Следственного департамента при МВД Республики Узбекистан 02 марта 2020 года Следственными управлениями при УВД Бухарской, Джизакской, Андижанской, Сурхандарьинской, Кашкадарьинской и Ферганской областях и МВД Республики Каракалпакстан были организованны встречи с потерпевшими преступной деятельности руководителей ООО «AVTO 60 OY» и его филиалов в областях республики. Подобные встречи организованы исходя из масштабов преступной деятельности ООО, большого числа потерпевших, удаленности их места проживания и в целях донесения до потерпевших процесса и результатов предварительного следствия по уголовному делу.
В ходе встреч непосредственно начальниками Следственных управлений при УВД областей были даны правовые консультации, объяснения и даны ответы на интересующие потерпевших вопросы.