Qoraqalpog'iston Respublikasi Bo’zatov tumanida sayyor qabul o'tkazildi!
Joriy yilning 15 noyabr kuni Qoraqalpog’iston Respublikasi Ichki ishlar vazirining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik M.Rahmatullayev tomonidan Bo’zatov tuman musiqali teatr binosida tuman aholisi ishtirokida sayyor qabul o‘tkazildi.
Qabul jarayonida jami 10 nafar fuqarolardan murojaatlar kelib tushgan bo‘lib, ulardan 5 tasi qanoatlantirildi, 3 nafar fuqaroning murojaati ijroga qaratilib, nazoratga olindi va 2 ta murojaat bo’yicha tushuntirish berildi.
Shu bilan birga qabul vaqtida murojaat etgan kam ta’minlangan oila vakili S.T.ning uyining tom qismi Tergov boshqarmasi tomonidan qilingan hayriya natijasida shifer qilinishi boshlandi.
Bugungi kunda tasdiqlangan reja asosida Qoraqalpog’iston Respublikasi Ichki ishlar vazirining o‘rinbosari podpolkovnik M.T.Rahmatullayev tomonidan respublikaning barcha shahar va tumanlarida sayyor qabullar o‘tkazilishi davom etmoqda.

Выездные приёмы по Республики Каракалпакстан продолжаются.
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 15 ноября 2019 года заместителем министра Внутренних дел Республики Каракалпакстан - начальником Следственного управления подполковником Рахматуллаевым М.Т. был проведен выездной прием для населения Бузатовского района.
В ходе выездного приема, подполковник Рахматуллаев М.Т. принял 10 граждан, в результате которого, обращения 5 граждан были положительно разрешены на месте, по обращению 3 граждан было принято решение о проведении дополнительной проверки и по обращению 2 граждан была дана правовая консультация.
Кроме этого, в ходе выездного приёма, благодаря благотворительной деятельности Следственного управления и районным ОВД, началась реконструкция кровли дома малоимущей семьи С.Т..
На сегодняшний день, на основании утвержденного плана, выездные приемы заместителя министра Внутренних дел Республики Каракалпакстан – подполковника Рахматуллаева М.Т. продолжаются, в ходе которых запланировано осуществление приема граждан во всех городах и районах Республики Каракалпакстан.