O‘zbekiston Respublikasi Qurolli kuchlari tashkil etilganligining 28 yilligi munosabati bilan Andijon viloyatidagi harbiy qismlarning harbiy xizmatchilari o‘rtasida sportning arqon tortish, tosh ko‘tarish, “ARMRESTLING” turlari sport musoboqasi o‘tkazildi. Musoboqa viloyatning xotira maydonida tashkillashtirildi.
Unda O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa, Ichki ishlar, Favqulodda vaziyatlar vazirliklari va Milliy gvardiyasining Andijon viloyatidagi harbiy bo‘linmalarida xizmat olib borayotgan xodimlar ishtirok etishdi.
Bellashuv yakuniga ko‘ra, umumjamoa hisobida uchinchi o‘rinni Mudofaa vazirligi, ikkinchi o‘rinni Milliy gvardiyasining Andijon viloyat boshqarmasi qo‘lgan kiritishgan bo‘lsa, faxrli birinchi o‘rinni esa Ichki ishlar vazirligi sha'nini munosib himoya qilgan Andijon viloyati Ichki ishlar boshqarmasi jamoasi qo‘lga kiritdi.
Shuni alohida ta'kidlash joizki, “ARMRESTLING” sport turi bo‘yicha bellashuvda sovrinli birinchi o‘rinni Andijon shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi 1-son Ichki ishlar bo‘limi huzuridagi Tergov bo‘linmasi surishtiruvchisi leytenant Nishanov Muhammaddiyor Muhammadjon o‘g‘li qo‘lga kiritdi.

Сотрудники органов внутренних дел первые на турнире.
По случаю 28-летия образования Вооруженных сил Республики Узбекистан, между военнослужащими воинских частей Андижанской области был организован спортивный турнир по перетягиванию каната, поднятии гири, “ARMRESTLING”, турнир был организован на площади памяти.
На турнире также приняли участие сотрудники несущие службу в Органах внутренних дел области, Национальной гвардии и Органов чрезвычайных ситуаций области и военнослужащие Министерства обороны.
По результатам турнира, команда Министерства обороны заняла третье место, команда Национальной гвардии заняла второе место, а почетное первое место заняла команда УВД Андижанской области.
Следует отметить, что в состязании “ARMRESTLING” победителем стал дознаватель Следственного отдела при 1-ом УКД ОВД города Андижана лейтенант Нишанов Мухаммаддиёр Мухаммаджон угли.