214 mln. so'm jamiyat direktorini "ko‘zini ko‘r qilib qo‘ydi"
Toshkent shahri. 2019 yilning fevral oyidan may oyiga qadar bo‘lgan vaqt mobaynida 48 yoshli I.K. MCHJ direktori va taʼsischisi sifatida imzo qo‘yish, kreditlarni taqsimlash huquqiga ega bo‘la turib, o‘zganing mulkini firibgarlik yo‘li bilan qo‘lga kiritish maqsadida, B.M. va Sh.A., larni ishonchiga kirib, qiymati 214.000.000 so‘mlik xom-ashyo mahsulotini qabul qilib olib, uni qayta ishlab chiqarib, pulini berishini vaʼda qilib, bergan vaʼdasini bajarmay, pullarni o‘z ehtiyoji uchun sarflab yuborgan.
Bundan tashqari, I.K. o‘zining jinoiy faoliyatini davom ettirib, MCHJning direktori bo‘la turib, ushbu jamiyat moliyaviy va buxgalterlik hujjatlari hamda shtamp-muhrlarini g‘arazli boshqa past niyatlarda qasddan bekitgan.
Mazkur holat yuzasidan Sirg‘ali tumani bo‘yicha IIO FMB tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 4-qismi “a” bandi (juda ko‘p miqdorda firibgarlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tegishli tartibda hujjatli taftish tayinlangan. Hozirda tergov harakatlari davom etmoqda.

214 млн. сум "ослепившие" директора ООО
Ташкент. В период с февраля по май 2019 года 48-летний И.К., имея правом подписи и распоряжениями кредитов, являясь директором и учредителем ООО, с целью завладения чужим имуществом путём мошенничества, войдя в доверие под предлогом переработки  и выпуска готовой продукции на производственных мощностях ООО, получил от граждан Б.М. и Ш.А. товарно-материальные ценности и наличные денежные средства, на общую сумму в размере 214 млн. сум, которые сокрыл и истратил на свои нужды.
Кроме этого И.К. являясь директором ООО из корыстных и низменных побуждений сокрыл финансово-бухгалтерскую документацию, штамп и печать общества.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД Сергелийского района возбуждено  уголовное дело по п. «а» ч.4 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество). По уголовному делу назначена ревизия. Предварительное следствие продолжается.