Namanganlik fuqaro nonvoyxonasida qimor o‘ynashga sharoit yaratib berganligi aniqlandi
Namangan viloyati. 2021 yil 06 fevral kuni 41 yoshli Arabjon T., Pop tumani “Yuqori Xonobod” MFY.,da joylashgan nonvoyxonasining yordamchi xo‘jalik xonasida ushbu mahallada yashovchi Sayfiddin U., va G‘ulomjon Q.,larga o‘yin kartasi yordamida qimor o‘ynashlari uchun 10 000 so‘mdan cho‘tal pullar olishi evaziga kelishib, jami 80 000 so‘m pullarni olganligi aniqlanib, o‘yin kartasi, qimor uchun tikilgan 1 850 000 so‘m pullar ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan 41 yoshli Arabjon T.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 278-moddasi 1-qismi (Qimor va tavakkalchilikka asoslangan boshqa o‘yinlarni tashkil etish hamda o‘tkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, gumon qilinuvchi tariqasida jalb qilingan.

Азартные игры прямо в пекарне. Житель Наманганской области открыл в своей пекарни мини казино
Наманганская область. 06 февраля 2021 года в ходе проведенного профилактического мероприятия со стороны сотрудников ОВД Папского района было установлено, что 41 летний Арабжон Т., в одном из комнат своей пекарни, расположенной в махалле "Юкори Хонобод" предоставил жителям данной махалли Сайфиддину У.. и Гуломжону К., возможность играть азартные игры, с условием того что Арабжон Т. будет получать
в конце каждой игры по 10.000 сумов.
Сотрудниками в ходе мероприятия было изъято 80.000 сум у Арабжона Т. за его услуги и 1.850.000 сум поставленные на “середину”
от игроков.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Папского района
в отношении Арабжона Т., возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.278 (Организация и проведение азартных и других основанных на риске игр) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время Арабжона Т., привлечен к участию в уголовном деле в качестве подозреваемого, следствие продолжается.