2 yildan beri vaʼdasini bajarmasdan 373 mln. soʼm pullarni bermasdan kelayotgan firibgarlar
Kashqadaryo. Kitob tumanida yashovchi 42 yoshli J.M. ariza bilan murojaat qilib, unda Kitob tumani Yangiqishloq qishlogʼida yashovchi L.X. va B.X.,larga 2018 yil noyabr oyining boshlarida 1,5 milliard soʼmlik metall profnastil mahsulotlari berganligini, pullarni 5 oy ichida berishligini aytganligini, pullarni bir qismini berib, qolgan 373 mln. soʼm pullarni hozirgi kunga qadar bermay kelayotganligini, pullarini L.X. va B.X.,lardan undirib berib, ularga nisbatan qonuniy chora koʼrishni soʼragan.
Holat yuzasidan Kitob tuman IIB huzuridagi tergov boʼlinmasi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 4-qismi «a» bandi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.
Hozirda jinoyat ishi boʼyicha dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.
Xurmatli fuqarolar, ogʼzaki yoki yozma ravishda kelishuvlarni tuzganda ehtiyot boʼlishingizni soʼraymiz, zaruriyat toʼgʼilganda notarius yoki yurist xizmatidan foydalanishingizni soʼraymiz.

Мошенники получившие 373 млн. сум и не выполняюшие обещание уже 2 года
Кашкадарьинская область. Житель Китабского района 42-летний Ж.М. обратился с заявлением, в котором указал, что в ноябре 2018 года жители селения Янгикишлок Китабского района Л.Х. и Б.Х. приобрели у него продукцию металлического профнастила на общую сумму 1,5 миллиарда сум, обещав при этом выплатить деньги в течение 5 месяцев, однако за это время выплати часть суммы, оставшуюся сумму в размере 373 млн. сум не выплатили по сей день.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Китабского района возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.4 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество). Ведется предварительное следствие.
Уважаемые граждане будьте предельно осторожны при заключении устных и письменных договоров купле-продаж, при необходимости пользуйтесь услугами нотариусов или юристов.