Tan jarohati yetkazishga musiqa sabab bo‘ldi
Jizzax. 2020 yilning 12 avgust kuni soat 22.30 da 18 yoshli O.A., Sharof Rashidov tumani Samarqandquduq mahallasida 40 yoshli R.I., bilan o‘zaro janjallashib qolib, “nega kech bo‘lganda baland ovozda musiqa qo‘yib, bizning tinchimizni buzayabsan” deb, R.I., ning yashash xonadoni yaqinida tanasining turli joylariga urib, tepib unga qasddan og‘ir tan jarohati yetkazgan.
Natijada R.I., tan jarohatlari bilan tibbiyot birlashmasiga yotqizilgan.
Sud-tibbiy ekspertizaning 07.09.2020 yildagi xulosasiga ko‘ra, R.I., hayot uchun xavfli bo‘lgan “og‘ir” tan jarohatlari olganligi aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Sharof Rashidov tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O.A., ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 1-qismi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. O.A. gumon qilinuvchi tariqasida jalb qilingan.

Музыка стала причиной нанесения телесных повреждений
Джизакская область. 12 августа 2020 года примерно в 22:30 часов в махаллинском сходе граждан Самаркандкудук Шараф Рашидовского района, между 18-летний О.А. учинил ссору с 40-летним Р.И., после того как последний сделал ему замечания по какой причине тот громко слушает песню и нарушает покой в столь позднее время, в ходе ссоры О.А. руками ии ногами избил Р.И. неподалёку от его дома.
В результате чего, Р.И. с телесными повреждениями был доставлен в медицинское учреждение.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы от 07.09.2020 года, Р.И. получил “тяжкие” телесные повреждения опасные для жизни.
По данному факту следственным отделом при ОВД Шараф Рашидовского района было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений). О.А. привлечен в качестве подозреваемого. Ведется предварительное следствие.