Katta miqdordagi giyohvandlik vositalari sotilishiga chek qo‘yildi.
Surxondaryo. 2020 yil 13 fevral' kuni taxminan soat 22:30 larda IIB xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tezkor tadbir jarayonida 52 yoshli Sh.X.,ning boshqaruvidagi “Lacetti” rusumli avtomashinasi Jarqo‘rg‘on tumani hududida to‘xtatib tekshirilganida, avtomashinada yo‘lovchi sifatida ketayotgan fuqaro 53 yoshli B.Sh.,ning yonidan umumiy og‘irligi 792,60 gr.ga teng “gashish” giyohvandlik vositasi borligi aniqlanib, hujjatlashtirib olingan.
Bundan tashqari, B.Sh.,ning ko‘rsatmasiga asosan, joriy yilning 14 fevral' kuni Termiz shahrida o‘tkazilgan tezkor tadbir jarayonida, B.Sh., o‘zining tanishlari Tojikiston Respublikasi fuqarolari 37 yoshli X.D., va 51 yoshli A.I.,lardan sof og‘irligi 1,10 kg. bo‘lgan “gashish” giyohvandlik vositasini jami 3.000 AQSh dollari evaziga sotib olayotganida ushlangan va tegishli tartibda hujjatlashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan Termiz shahri bo‘yicha IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 273-moddasi 5-qismi (ko‘p miqdordagi giyohvandlik vositalarini qonunga xilof ravishda o‘tkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

Пресечен факт сбыта наркотиков в крупном размере.
Сурхандарьинская область. 13 февраля 2020 года примерно в 22:30 часов в ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками ОВД в Жаркурганском районе, был остановлен и досмотрен автомобиль марки «Lacetti», находившийся под управлением 52-летнего Ш.Х., при досмотре пассажира жителя Шурчинского района 53-летнего Б.Ш. было обнаружено 792,60 грамм наркотическое средства «гашиш», которое было изъято в установленном порядке.
Кроме этого, 14 февраля при содействии задержанного Б.Ш., было проведено оперативное мероприятие на территории города Термез, при сбыте Б.Ш. 1,10 кг. наркотического средства «гашиш» за 3.000 долларов США были задержаны граждане Таджикистана 37-летний Х.Д. и 51-летний А.И.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Термез было возбуждено уголовное дело по ч.5 ст.273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан(сбыт наркотических средств в крупном размере). Ведется предварительное следствие.