Namangan viloyati. 2021 yilning 05 aprel kuni soat 21:00 larda 25 yoshli G‘.Ilhom, 24 yoshli Q.Akmal va 22 yoshli E.Jahongirlar Mingbuloq tumani “Kichik Jomasho‘y” mahallasida joylashgan jamoat joyi hisoblangan “Vodiy” umumiy ovqatlanish oshxonasida ularga xizmat ko‘rsatayotgan 19 yoshli Y.Gulmiraga shilqimlik qilib, uni sochidan ushlab tortganlarida ularni tinchlantirmoqchi bo‘lgan 31 yoshli B.Zokirjonni hech bir sababsiz urib do‘pposlaganlar va ularning bezorilik harakatlarining oldini olmoqchi bo‘lgan 46 yoshli N.Adhamjon va 27 yoshli S.Burgutalilarga qarshilik ko‘rsatib, ularni ham urib, pichoq bilan S.Burgutalining son qismiga jarohat yetkazganlar.
Sud tibbiy ekspertiza xulosasida B.Zokirjon va N.Adhamjonlar “yengil” hamda S.Burgutali “o‘rtacha og‘ir” tan jarohatlari olganliklari ko‘rsatilgan.
Mazkur holat yuzasidan Mingbuloq tuman IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan G‘.Ilhom, Q.Akmal va E.Jahongirlarga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 3-qismi “a,g” bandlari (Bezorilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, protsessual tartibda ushlanganlar.
Tergov harakatlari jarayonida, G‘.Ilhom, Q.Akmal va E.Jahongirlar ushbu umumiy ovqatlanish oshxonasida ofitsiant bo‘lib ishlovchi Y.Gulmirani ular bilan birgalikda bir stolda o‘tirib ovqatlanishga majburlab, turli uyatli xatti-harakatlar sodir etganliklari sababli ushbu jinoyat kelib chiqqanligi aniqlangan.

Пристававшие к официантке хулиганы задержаны
Наманганская область. 05 апреля 2021 года примерно в 21:00 часов 25-летний Г. Илхом, 24-летний К. Акмал и 22-летний Э. Жахонгир находясь в отдельной комнате столовой общественного питания под названием «Водий» расположенной в махалле «Кичик Жомашуй» Мингбулакского района, молодые люди стали приставать к обслуживающей их 19-летней Й. Гульмире и препятствовать выйти ей из данной комнаты, после того как девушка дала «отказ» один их хулиганов схватил ее за волосы, услышав происходящее с целью урегулировать ситуацию и успокоить молодых людей в данный инцидент вмешался 31-летний Б. Зокиржон, но молодые люди не реагируя на его слова принялись избивать Б. Зокиржона, после этого, чтобы пресечь данные хулиганские действия вмешались 46-летний Н. Адхамжои и 27-летний С. Бургутали, но несмотря на все старания успокоить их, дебоширы оказав сопротивление избили вмешавшихся граждан, после чего нанесли один удар ножом в бедро самого С. Бургутали.
Согласно заключению судебно-медицинской экспертизы у Б. Зокиржона и Н. Адхамжона обнаружены «легкие», а у С. Бургутали «средней тяжести» телесные повреждения.
По данному факту со стороны Следственного отделения при ОВД Мингбулакского района в отношении Г. Илхома, К. Акмаля и Э. Жахонгира возбужденно уголовное дело по пунктам «а,г» части 3 статьи 277 (Хулиганство, совершённое повторно с сопротивлением представителю власти или общественности, выполняющему обязанности по охране общественного порядка, либо иным гражданам, пресекающим хулиганское поведение) Уголовного кодекса Республики Узбекистан, последние задержаны в процессуальном порядке.