Koʼp epizodli oʼgʼirlik jinoyati fosh qilindi
Navoiy. 2019 yil 5 dekabrь kuni noʼmalum shaxs Navoiy shahar Nizomiy koʼchasidagi uylarning biriga kalit tanlash yoʼli bilan gʼayriqonuniy ravishda kirib, yotoqxonada boʼlgan oq rangli temir seyf ichidagi fuqaro X.Q.,ga tegishli fuqarolik pasporti, bir dona bahosi 500.000 soʼmlik ayollar tilla uzugi, 13.000.000 soʼm va 220 АQSh dollar pullarini yashirin ravishda qoʼlga kiritib, jami 15.592.000 soʼm miqdorida moddiy zarar yetkazib hodisa joyidan yashiringan.
Mazkur holat yuzasidan 2019 yil 05 dekabrь kuni Navoiy shahri boʼyicha IIO FMB 4-sonli IIB huzuridagi Tergov guruhi tomonidan nomaʼlum shaxsga nisbatan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 2-qismi “g” bandi va 227-moddasi 2-qismi “a” bandi bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.
Olib borilgan tergov-tezkor harakatlari natijasida ushbu jinoyatni M.G. sodir etganligi aniqlanib, protsessual tartibda ushlangan. Dastlabki tergov jarayonida M.G. muqaddam xuddi shunga oʼxshash yana 3 ta oʼgʼirlik jinoyatlarini sodir etganligi aniqlanib undan oʼgʼirlangan boyliklarning bir qismi ashyoviy dalil sifatida rasmiylashtirilib olingan.

Раскрыта много эпизодная кража
Навоийская область. 05 декабря 2019 года неизвестный путем подбора ключей противоправно проник в один из домов улицы Низами города Навои, с сейфа в спальной комнате которого похитил гражданский паспорт гражданина Х.К., женское золотое кольцо, стоимостью 500.000 сум, 13.000.000 сум, и 220 долларов США, тем самым нанес Х.К. ущерб 15.592.000 сум и скрылся с места происшествия.
По данному факту Следственной группой при УКД ОВД города Навои в отношении неизвестного лица возбуждено уголовное дело по п. «г» ч.2 ст.169 и п. “а” ч.2 ст.227 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе следственно-оперативных мероприятий было установлено, что данное преступление было совершено М.Г., которқй был задержан в процессуальном порядке. Также было установлено, что М.Г. совершил еще 3 аналогичных преступления, у М.Г. в качестве вещественных доказательств изъяты большинство похищенных ценностей. В настоящее время предварительное следствие продолжается.