170.000 so‘m qarz uchun janjal bir shaxsning o‘limiga sabab bo‘ldi
Qashqadaryo viloyati. 2020 yilning 27 oktyabr kuni soat 22:00 da fuqaro 21 yoshli Z.I., Shahrisabz tumani “O‘rtaqo‘rg‘on” qishlog‘ida yashovchi qarindoshi 24 yoshli J.E.,ning yashash uyiga borib, 170.000 so‘m qarzini so‘rab, u bilan o‘zaro janjallashib qolib, uning yashash uyi oldida J.E.,ga oshxona pichog‘i bilan turli ko‘rinishdagi tan jarohatlari yetkazgan.
Fuqaro J.E., tibbiy yordam ko‘rsatish uchun ota-onasi tomonidan Shahrisabz shahar tibbiyot birlashmasiga olib borilgan. Ammo J.E., olgan tan jarohatlari oqibatida tashqi qon ketishi, o‘tkir yurak qon tomir va nafas yetishmovchiligidan shifoxonada vafot etgan.
Hodisa sodir bo‘lgan joyni ko‘zdan kechirish jarayonida, bir dona yog‘och dastali uzunligi 11 sm., tig‘ining uzunligi 14 sm. bo‘lgan oshxona pichog‘i va qonga o‘xshash dog‘lar ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan tuman IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan Z.I.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi 3-qismi “D” bandi (qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Z.I., esa protsessual tartibda ushlangan.

Ссора из-за долга в 170.000 сум привела к гибели одного человека
Кашкадарьинская область. 27 октября 2020 года в 22:00 часов 21-летний гражданин З.И., наведался в дом своего родственника 24-летнего З.И. проживающего в селе «Уртакургон» Шахрисабзкого района и потребовал вернуть ему долг в размере 170.000 сум, на этой почве между родственниками возникла ссора, в ходе которой З.И. нанес кухонным ножом Ж.Э. различные телесные повреждения.
В следствии чего, Ж.Э. был доставлен родителями в медицинское учреждения города Шахрисабз для оказания ему медицинской помощи. Однако, несмотря на оказанную медицинскую помощь Ж.Э. скончался в больнице от полученных травм.
В ходе осмотра места совершения преступления в качестве вещественного доказательства был изъят кухонный нож с деревянной рукояткой 11 см. и длиной клинка 14 см, а также пятна похожие на кровь.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД в отношении гражданина З.И. было возбужденно уголовное дело по п. «д» ч. 3 ст. 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение повлекшее смерть потерпевшего) УК Республики Узбекистан.