Buxoroda rangli metalfurush firibgarlar aniqlandi
Buxoro. 2020 yilning fevral' oyi boshlaridan 2020 yil 03 mart kuniga qadar bo‘lgan vaqt davomida fuqaro 53 yoshli I.Q., 29 yoshli Z.T., ning ishonchiga kirib, unga “arzon narxda rangli metall olib beraman”-deb, aldab, undan G‘ijduvon tuman “Armechan” MFY hududida jami bo‘lib, 107.000.000 so‘m miqdoridagi pullarni olib, ehtiyojlariga sarflab yuborib, o‘ziga bildirilgan ishonchni suiiste'mol qilib, Z.T., ga 107.000.000 so‘mlik ko‘p miqdordagi moddiy zarar yetkazib, firibgarlik jinoyatini sodir qilgan.
Mazkur holat yuzasidan G‘ijduvon tuman IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 3-qismi “a” bandi (ko‘p miqdordagi firibgarlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Бухаре установлен мошенник, обещавший найти цветные металлы по низким ценам
Бухарская область. С февраля по 03 марта 2020 года, 53-летний И.К., войдя в доверие 29-летнего З.Т., обещав найти ему цветные метталлы по низким ценам заполучил от последнего 107.000.000 сум на территории махаллинского схода граждан “Армечан” Гиждуванского района, однако обещанного не выпонив истратил полученую сумму на свои нужды и нанес З.Т. материальный ущерб в размере 107.000.000 сум.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД Гиждуванского района возбуждено уголовное дело по п. «а» ч.3 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество в крупном размере), в настоящее время ведется предварительное следствие.