Buloqboshida fuqaro o‘zining tanishiga og‘ir shikast yetkazdi
Andijon. 2020 yilning 09 avgust kuni soat 13:00 da 30 yoshli Sh.B., Buloqboshi tumani Qashqar MFY Zamondosh ko‘chasi hududida o‘ziga oldindan tanish bo‘lgan 33 yoshli A.Dj., bilan o‘zaro janjallashib, janjal vaqtida qo‘llari bilan A.Dj.,ni tanasining turli joylariga urib, unga hayot uchun xavfli bo‘lgan og‘ir tan jarohati yetkazgan.
Mazkur holat yuzasidan Buloqboshi tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘linmasi tomonidan Sh.B.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi JKning 104-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Булакбашинском районе мужчина нанес тяжкие телесные повреждения своему знакомому
Андижанская область. 09 августа 2020 года примерно в 13:00 часов 30-летний Ш.Б. на улице Замондош махаллинского схода граждан Кашкар Булакбашинского района учинил ссору со своим знакомым 33-летним А.Дж., в ходе которого избил последнего нанеся ему тяжкие телесные повреждения опасные в момент причинения.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Булакбашинского района возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений). По уголовному делу Ш.Б. привлечен в качестве подозреваемого, предварительное следствие продолжается.