Farg‘ona. Joriy yilning 10 mart kuni soat taxminan 14:30 da, 24 yoshli fuqaro I.O. bir guruh tanishlari bilan birga Farg‘ona shahar S.Ahmad ko‘chasida fuqaro T.U. bilan o‘rtalaridagi o‘zaro kelishmovchilik sabab gap talashib janjallashib ketishgan.
Janjal shunchaki mushtlashuv bilan yakun topmadi. T.U. va I.O.lar o‘zlari bilan olib kelgan pichoqlarni ham ishga solishib bir-birlarini tanalarining turli sohalariga bir necha marotaba urib tan jarohati yetkazishgan.
I.O.ning jinoiy sheriklari ham janjalda faol ishtirok etishib, qo‘llaridagi tosh va temir jismlar bilan fuqaro T.U.ning bosh va tanasining turli qismlariga urib, og‘ir tan jarohati yetkazishib, hodisa joyidan yashiriniganlar.
Tergov-tezkor guruhi tomonidan hodisa joyidan ishga aloqador bo‘lgan tosh bo‘laklari, oshxona pichog‘i va qon namunalari hamda shu atrofdagi savdo do‘koniga o‘rnatilgan videokuzatuv moslamasiga qayd qilingan tasvirlar ashyoviy dalil tariqasida olingan.
Mazkur holat yuzasidan Farg‘ona shahar IIO FMB huzuridagi tergov bo‘limi tomonidan I.O va boshqalarga nisbatan Jinoyat kodeksining 104-moddasi 2-qismi “e,k” (qasddan badanga og‘ir tan jarohatini yetkazish) bandlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, jinoyatni sodir etgan shaxslarning 6 nafariga nisbatan “Qamoqqa olish” ehtiyot chorasi qo‘llanildi.

В Фергане ссора закончилась поножовщиной. Задержаны 6 человек подозреваемых в совершении данного преступления
Ферганская область. 10 марта текущего года примерно в 14:30 часов 24-летний И.О. с группой знакомых лиц, на почве разногласий учинил ссору с гражданином Т.У. на улице С.Ахмад Ферганской области, переросший в конфликт.
Однако конфликт не ограничился лишь рукопашными побоями, Т.У. и И.О. нанесли друг другу телесные повреждения находившимися при себе ножами. Знакомые И.Р. так же нанесли телесные повреждения по различным областям тела Т.У. избив последнего камнями и куском металлического предмета.
Следственно-оперативной группой, выехавшей на место происшествия, с места происшествия были изъяты камни, кухонный нож, образцы крови и записи с камер видеонаблюдения в качестве вещественных доказательств.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Фергана возбуждено уголовное дело по п.п. «е,к» ч.2 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, по уголовному делу в отношении 6 граждан была избрана мера пресечения в виде «заключения под стражу»