Voyaga yetmagan shaxs hujjatlarsiz avtomashina boshqarishi oqibatida bir nafar inson vafot etdi yana ikki nafari esa shifoxonada
Namangan. 2020 yilning 28 iyun kuni soat 12:10 da Norin tuman Qorateri MFY ichki yoʼlining Yoshlik koʼchasi hududida 9-sinf oʼquvchisi 16 yoshli E.M., onasining nomiga rasmiylashtirilgan “Damas” rusumli avtomashinasini hech qanday hujjatlarsiz boshqarib, harakat xavfsizligini taʼminlay olmay, shu yoʼnalishda oldinda harakatlanib ketayotgan piyodalar 38 yoshli S.Q., 44 yoshli I.S. va 43 yoshli M.R., larni urib yuborgan.
Natijada S.Q., olgan jarohatlari bilan hodisa joyida vafot etgan, I.S., chap oyoq son suyagini yopiq sinishi, M.R. esa bosh miya chayqalishi kabi jarohatlari bilan shifoxonaga yotqizilgan.
Holat yuzasidan Norin tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan. Hozirda datslabki tergov harakatlari olib borilmoqda.
Hurmatli ota-onalar voyaga yetmagan farzandlarinizga transport vositalarini boshqarishiga yoʼl qoʼymang.

В результате вождения автомобиля несовершеннолетним без документов, погиб один пешеход и двое попали в больницу
Наманганская область. 28 июня 2020 года примерно в 12:10 часов, ученик 9 класса 16-летний Э.М. управляя автомобилем марки “Damas”, принадлежащий его матери, по внутренней дороге улицы Ёшлик махаллинского схода граждан "Коратери" Нарынского района и не сумев обеспечить безопасность передвижения совершил наезд на шедших по тому же направлению пешеходов 38-летняя С.К., 44-летнюю И.С. и 43-летнюю М.Р.
В результате наезда С.К. от полученных травм скончалась на месте события, И.С. с закрытым переломом левого бедра, а М.Р. с сотрясением мозга были доставлены в медицинское учреждение.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Нарынского района было возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (). В настоящее время ведется предварительное следствие.
Уважаемые родители, держите под контролем своих детей и не позволяйте им управлять транспортными средствами без присмотра и разрешения.