Qo‘qonda bir qancha talonchilik jinoyatini sodir etgan shaxslar ushlandi
Farg‘ona viloyati. 2021 yil 09 fevral kuni soat 00:15 larda ikki nafar nomaʼlum shaxslar Qo‘qon shahar A.T.Qo‘qondiy ko‘chasidan 29 yoshli Xusanjon N.,ga tegishli bo‘lgan “Matiz” rusumli avtomashinaga yo‘lovchi sifatida o‘tirib, Qo‘qon shahar A.Navoiy mavzesidagi uylar orasiga yetib kelganlarida, nomaʼlum shaxslardan biri haydovchidan avtomashinani to‘xtatib turishini va uyali telefon apparatidan bir marotaba qo‘ng‘iroq qilib olishini so‘rab, avtomashinadan tushib, Xusanjon N.,ga tegishli narxi 2.000.000 so‘mlik “Vivo” rusumli uyali telefon apparatini olib qochib ketayotganida, nomaʼlum shaxsning ikkinchi sherigi ushbu uyali telefon apparatini qaytarib olib kelib berishini aytib avtomashinadan tushib hodisa joyidan qochib ketgan.
Mazkur holat yuzasidan Qo‘qon shahar IIO FMB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidFaan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 166-moddasi 1-qismi (Talonchilik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Qo‘qon shahar IIO FMB xodimlari tomonidan olib borilgan tezkor qidiruv harakatlari natijasida mazkur jinoyatni 20 yoshli Asrorbek N., va Nusratbek M.,lar sodir etganliklari aniqlanib, ulardan “Vivo” rusumli uyali telefon apparati ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan. Hozirda gumon qilinuvchi Asrorbek N., va Nusratbek M.,lar protsessual tartibda ushlangan.
Tergovda aniqlanishicha yuqoridagi shaxslar yana bir qator jinoyatlarga aloqadorliklari aniqlanib, bir qator holatlarda uch nafar bo‘lib sodir etganliklari aniqlangan.
Hurmatli fuqarolar mazkur suratda ko‘rsatilgan shaxslardan jabr ko‘rgan bo‘lsangiz quyidagi telefon raqamlarga murojaat qilishingiz so‘raladi.

Задержаны лица совершившие ряд грабежей в городе Коканде
Ферганская область. 09 февраля 2021 года прмерно в 00:15 счасов, двое неизвестных, находясь на улице А.Т.Кукондий расположенной в городе Коканде остановили автомашину марки «Маtiz» под управлением которой находился 29-летний Хусанжон Н., после чего данные лица, в качестве клиентов сели в данный автомобиль и в моент когда они доехали до массива А.Навойи, один из молодых людей попросил водителя остановить автомобиль среди расположенных на данной улице домов, после чего попросил у водителя воспользоваться его мобильным телефоном и совершить один звонок, таким образом завладев мобильным телефоном марки «Vivo» стоимостью в 2.000.000 сум скрылся в неизвестном направлении, но находящийся в автомашине второй злоумышленник уверив водителя, что вернет его мобильный телефон, вышел из автомобиля и тоже скрылся с места совершения преступления.
По данному факту со стороны Следственного отделения при УКД ОВД города Коканда в отношении неизвестных лиц было возбуждено уголовное дело по ч.1 ст.166 (грабёж) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
Благодаря оперативно-розыскным мероприятиям проведёнными со стороны сотрудников правоохранительных органов города Коканда было установлено, что данное преступление совершено со стороны 20-летних Асрорбека Х. и Нусратбека М. у которых в качестве вещественного доказательства был изъят вышеуказанный мобильный телефон.
Кроме этого в ходе предварительного следствия было установлено, что вышеуказанные лица совершали анологичные преступления и в качестве соучастника в некоторых эпизодах фигурировал и третий их приятель.
В настоящее время злоумышленники привлечены в качестве подозреваемых и задержаны в процессуальном порядке.
Уважаемые граждане если вы стали жертвами вышеуказанных лиц просим Вас сообщить по ниже следующим номерам.