Qizaloqlarning qulog‘idan ziraklarini tunagan ayol ushlandi
Andijon. 2020 yilning 26 noyabr kuni soat 12:30 larda fuqaro 26 yoshli Zulfiyaxon I., o‘zganing mulkini talon-toroj qilish maqsadida maktab o‘quvchilari hisoblangan voyaga yetmagan 8 yoshli Rayyona Sh., va 7 yoshli Zarina A., larning yolg‘iz kelayotganligidan foydalanib, ularga bayram tabrigi olib borishni aytib, Rayyona Sh., Zarina A.,ning qulog‘idan 2 juft ziraklarini yechib olib, hodisa joyidan yashiringan.
Shuningdek, 2020 yilning 27 noyabr kuni soat 13:00 larda fuqaro Zulfiyaxon I., o‘zining jinoiy harakatlarini davom ettirib, takroran o‘zganing mulkini talon-toroj qilish maqsadida, Andijon shahar A.Temurshoh ko‘chasida maktab o‘quvchisi voyaga yetmagan 9 yoshli Munisa N., ni yolg‘iz kelayotganidan foydalanib, unga bayram tadbirida ishtirok etishini aytib, qulog‘idan bir juft ziraklarini yechib olib, hodisa joyidan yashiringan.
Tergovga qadar tekshiruv davomida, gumon qilinuvchi Zulfiyaxon I.,dan jabrlanuvchilar Rayyona Sh., va Zarina A.,larga tegishli bo‘lgan sirg‘alar ashyoviy dalil tariqasida rasmiylashtirib olingan.
Mazkur holat yuzasidan Andijon shahri bo‘yicha IIO FMB huzuridagi tergov bo‘limi tomonidan Zulfiyaxon I.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi 3-qismi “a” bandi (o‘g‘irlik) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

Женщина, завладевшая серьгами несовершеннолетних девочек задержана
Андижан. 26 ноября 2020 года в 12:30 часов 26-летняя Зулфияхон И., с целью завладения чужим имуществом, воспользовавшись тем, что 8-летняя Райёна Ш. и 7-летняя Зарина А. возвращались из школы одни, предложила им отвезти их на праздничное мероприятие, после чего сняла с ушей несовершеннолетних девочек Райёны Ш. и Зарины А. две пары серёжек и скрылась с места совершения преступления.
Кроме того, Зулфияхон И. продолжая свои преступные действия, с целью завладения чужим имуществом, повторно 27 ноября 2020 года находясь около школы расположенной на улице А.Темуршоха города Андижана, воспользовалась тем, что 9-летняя Муниса Н. шла одна, предложила ей участие в праздничном мероприятии, после чего завладела ее серёжками и скрылась с места совершения преступления.
В ходе доследственно проверки, у подозреваемой Зулфиихон И. в качестве вещественных доказательств были изъяты принадлежащие потерпевшим Райёне Ш. и Зарине А. серьги.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Андижана в отношении Зульфиихон И. возбужденно уголовное дело по п. “а” ч.3 ст.169 (кража) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В настоящее время по уголовному делу ведутся следственные действия.
Уважаемые родители, будьте более внимательны к своим несовершеннолетним детям, не оставляйте их без присмотра и объясняйте им суть опасности общения с не знакомыми для них людьми.