Vaʼdasini bajarmagan ayollarga nisbatan jinoyat ishi qoʼzgʼatildi
Аndijon. 2020 yilning yanvar oyidan mart oyiga qadar 37 yoshli M.I. (ayol) va 45 yoshli Z.K. (ayol) lar oʼzaro jinoiy til biriktirib, bir guruh boʼlib, 3 nafar fuqarolarga Аsaka tumanida joylashgan “Uz Auto Motors” АJga ishga kiritib qoʼyishlarini vaʼda qilib, ishonchga kirib, jami 6.450 АQSh dollari miqdoridagi pul mablagʼlarini olishib, oʼzlarining ehtiyojlari uchun sarflab yuborganliklari aniqlangan.
Mazkur holat yuzasidan Аsaka tumani IIB huzuridagi Tergov boʼlimi tomonidan fuqarolar Oʼzbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 3-qismi “b” bandi (firibgarlik) bilan jinoyat ishi qoʼzgʼatilgan.

Женщины не выполнившие обещания, возбуждено уголовное дело
Андижанская область. С января по феравль 2020 года 37-летняя М.И. и 45-летняя З.К., вступив в предварительный сговор, обещав устроить на работу в АО “Uz Auto Motors”, расположенный в Асакинском районе, вошли в доверие 3-х граждан и получили от них в общей сложности 6.450 долларов США, но обещанного не выполнив истратили денежные средства на свои нужды.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Асакинского района возбуждено уголовное дело по п. “б” ч.3 ст.168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (мошенничество).