O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar Vaziri o‘rinbosari Namangan viloyatida bo‘lib, «Dashtbog‘» MFY beshligi va tadbirkorlar faoliyati bilan tanishdi
Joriy yilning 18 iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar Vaziri o‘rinbosari polkovnik Yaxyojon Abdulxakov Namangan viloyatiga tashrif buyurib, Namangan shahrida joylashgan «Dashtbog‘» MFY beshligi faoliyati bilan yaqindan tanishib, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni barvaqt oldini olishda mahalla beshligi aʼzolariga bir qator topshiriqlar berildi.
Shundan so‘ng, ushbu mahalla hududida joylashgan «Ilhomjon tekstil» va «Mustafo seving» va Davlatobod tumani hududida joylashgan «Iftixor kiyim sanoat» MCHJlari faoliyati bilan tanishib, tadbirkorlarni faoliyatini yana-da qo‘llab quvvatlash bo‘yicha viloyat IIB masʼullariga topshiriq va ko‘rsatmalar berdi.
Shuningdek, Davlatobod tumani, “Yuksalish” mahallasi hududida joylashgan Bilim va malakalarni baholash agentligining Namangan viloyatidagi yangi qurib ishga tushirilgan binosiga tashrif buyurilib, u yerda yaratilgan imkoniyatlar va shart sharoitlarni o‘rganilib, ushbu binoda o‘tkazilayotgan tadbirlar davomida fuqarolarni xavfsizligini taʼminlashda yetarlicha kuch va vositalarni jalb etish lozimligi taʼkidlandi.

Заместитель министра внутренних дел Республики Узбекистан, посетив Наманганскую область, ознакомился с деятельностью “пятерки” и предпринимателей махалли “Даштбог”
18 июля текущего года заместитель министра внутренних дел Республики Узбекистан полковник Яхёжон Абдулхаков, посетив Наманганскую область, ознакомился с деятельностью «пятерки» махалли «Даштбог», расположенной в городе Наманган, и дал ряд указаний по раннему предупреждению преступлений и правонарушений.
После чего, ознакомившись с деятельностью ООО «Илхомжон текстиль» и «Мустафо севинг», расположенных на территории этой махалли, и ООО «Ифтихор кийим саноат», расположенного на территории Давлатабадского района, дал задания и инструкции ответственным сотрудникам областного УВД по дальнейшей поддержке деятельности предпринимателей.
Также, посетив вновь построенное здание Агентства по оценке знаний и навыков Наманганской области, расположенное в махалле «Юксалиш» Давлатабадского района, ознакомился с возможностями и условиями, созданными в нем, и отметил необходимость задействования достаточного количества сил и средств для обеспечения безопасности граждан в ходе мероприятий, проводимых в этом здании.