Har bir jinoyat jamoatchilik nazoratida
Joriy yilning 18 iyun kuni Namangan shahrida sodir boʼlgan qotillik jinoyati boʼyicha Namangan viloyati ichki ishlar boshqarmasi boshligʼi oʼrinbosari – Tergov boshqarmasi boshligʼi podpolkovnik T.Mustafaev 19 iyun kuni keng jamoatchilik orasida muhokama oʼtkazdi.
Muhokama Namangan shahridagi sanʼat kollejida oʼtkazilib, unda Tergov boshqarmasi boshligʼi, Namangan shahar IIO FMB boshligʼi А. Xujaxonov, Namangan shahar hokimi oʼrinbosari va mahallada yashovchi fuqarolar ishtirok etgan.
Jinoyatni tahlil qilish jaryonida Tergov boshqarmasi boshligʼi T.Mustafaev jinoyatning salbiy oqibatlari, uning sodir etilishiga yaratilgan shart-sharoitlarni chuqur tahlil qilgan holda mahallada yashovchi fuqarolarni ogohlikka davʼat etib, jamoatchilik nazoratini kuchaytirish hamda kelgusida jinoyatchilikni oldini olish va profilaktik chora tadbirlarni kuchaytirish maqsadida jinoyat sodir etishga moyil shaxslar bilan qoʼshimcha chora tadbirlar oʼtkazishda jamoatchilikning oʼrni juda katta ekanligini taʼkidlab oʼtdi.
Eslatib oʼtamiz qasddan odam oʼldirish (ogʼirlashtiruvchi holatlar boʼlmagan taqdirda) oʼn yildan oʼn besh yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanadi.

Каждое преступление под надзором общественности
19 июня нынешнего года заместитель начальника управления внутренних дел Наманганской области - Начальник Следственного управления подполковник Т.М. Мустафаев провел обсуждение с представителями общественности по факту умышленного убийства имевшего место 18 июня.
В мероприятии, которое проходило в колледже исскуств, приняли участие начальник Следственного управления, начальник УКД ОВД города Наманган А. Хужанов, заместитель хакима города и жители махаллинского схода граждан Обихаёт.
В ходе мероприятия начальник Следственного управления Т.М. Мустафаев разъяснил представителям общественности о негативных последствиях данного преступления, причинах и условиях способствовавших совершению данного преступления, так же в ходе мероприятия была разъяснена роль общественности в предотвращении преступлений и профилактики правонарушений на ранних стадиях.
Напоминаем что за преступления составляющее умышленное убийство (при отсутствии отягчающий признаков) законом предусмотрено лишение свободы от 10 до 15 лет.