Yoshlar kamoloti yo‘lida
Qarshi Muhandislik iqtisodiyot institutining “Neft' va gaz” fakul'tetida “Yoshlar o‘rtasida jinoyatchilikning oldini olish va unga qarshi kurash” mavzusida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda viloyat IIB huzuridagi Tergov boshqarmasi xodimlari, institut o‘qituvchi va talabalari hamda Ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etdilar.
Tadbirda Qashqadaryo viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari – Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik X.Atanazarov ishtirok etib, yoshlar o‘rtasida turli qonunbuzarlik va jinoyatlarning oldini olish uchun avvalo, yoshlarning huquqiy ongi va bilimini boyitish muhimligini ta'kidladi.
Davlatimiz tomonidan yurtimizda yoshlarga yaratilayotgan keng imkoniyatlar, amalga oshirilayotgan ishlar ko‘lamini kengaytirish, ularning huquqiy bilimi va madaniyatini oshirish uchun nafaqat huquq-tartibot organlari, balki faol yoshlar va fuqarolar ham o‘z hissasini qo‘shsa maqsadga muvofiq bo‘ladi deb hisoblaymiz.

На пути совершенствования молодёжи.
На факультете Нефти и газа Инженерно-экономического института города Карши была организована встреча на тему «Предотвращение и борьба с преступлениями среди молодежи», на которую были приглашены сотрудники Следственного управления при УВД области, преподаватели, студенты заведения и представители средств массовой.
На встрече выступил, начальник Следственного управления – подполковник Атаназаров Х., который в своей речи указал, что для предотвращения совершения преступлений молодежью, необходимо повышать правосознание и другие знания.
Для достижения намеченных целей, принимая во внимание, что руководством республики создаются все необходимые условия, проводится большая работа по повышению правосознания и правовой культуры, недостаточна деятельность органов пропаганды, необходима и помощь и вклад активной молодёжи и граждан