Buxorada sayyor qabul, qabulda Qorako‘l tumani aholisi
Tergov departamentining ko‘rsatmasiga asosan joriy yilning 11 mart kuni Qorako‘l tumani “Tinchlik” MFYda Buxoro viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari - Tergov boshqarmasi boshlig‘i podpolkovnik B.Z.Sharipov tomonidan sayyor qabul o‘tkazildi. Sayyor qabul davomida jami 27 nafar fuqarolar qabul qilinib, ularning murojaatlari tinglandi.
Murojaatlarning 9 tasi shu joyning o‘zida qanoatlantirildi va sayyor qabul davomida 3 nafar fuqarolarning tumanda faoliyat yuritayotgan korxonalardagi bo‘sh ish o‘rinlariga joylashishlari ta'minlandi. Qolgan murojaatlar ijroga qaratilib, tegishli tashkilot mutasaddilariga ko‘rsatmalar berildi.
Murojaatlarni o‘rganish jarayonida ularning aksariyati mahallani ichimlik suvi bilan ta'minlash, ichki yo‘llarni qayta ta'mirlash, elektr energiyasi va tabiiy gaz ta'minoti bilan bog‘liq muammolarni hal etish masalalarida ekanligi aniqlandi.
Shuningdek, shu joyning o‘zida mahalla faollari va keng jamoatchilikni jalb qilgan holda jinoyatchilikni oldini olish bo‘yicha targ‘ibot yig‘ilishi o‘tkazilib, hozirgi kunda ko‘p uchrayotgan jinoyatlarning ko‘rinishi va ularning qurboniga aylanib qolmaslik bo‘yicha zarur tushunchalar berildi.

Очередной приём для граждан в Бухаре, на приёме население Коракольского района
Согласно указанию руководства Следственного Департамента при МВД Республики Узбекистан, 11 марта 2020 года начальником Следственного управления при УВД Бухарской области подполковником Шариповым Б.З., был проведен выездной прием для населения района Коркольского района в махаллинском сходе граждан Тинчлик”.
В ходе выездного приема, подполковник Шарипов Б.З. принял более 27 граждан, из которых 9 обращений были разрешены на месте, 3 граждан были трудоустроены на предприятия района, обращения остальных граждан взяты под контроль и в целях исполнения направлены в соответствующие органы.
По результатам приёма было установлено, что большинство жителей просят организовать реконструкцию внутренних дорог, решить проблемы с газо-, электрического снабжения района.
Также была проведена правовая пропаганда среди общественности с привлечением активистов махаллей и других жителей, до которых было доведено жертвами каких преступлений чаще всего становятся граждане, в связи с чем были даны соответствующие консультация по предотвращению подобных случаев.
Кроме этого, подполковник Шарипов Б.З. навестил 5 малообеспеченные семьи, которым была оказана материальная помощь.